Kokteilis
Baudi

Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniem0

Foto – Grand Designs Australia

Pāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm. Aizraujošs stāsts par to, kā Niks un Nikola no Kvīnslendas nopirka zemes gabalu zem lietusmeža koku lapotnes un kas no tā iznāca.

Ar austrāliešu arhitekta Dana Spārka palīdzību pārim izdevās uzbūvēt milzīgu, 1,6 miljonus dolāru vērtu telti! Telts ir aprīkota ar lielu paviljonu, kuram ir nolaižams jumts, kas atdalās, lai būtu redzama ainava. Pāris vēlējās mājas, kuras ir tuvu pie dabas – un šis mājoklis ļauj viņiem gulēt zem zvaigznēm.
Ikvienam, kurš mīl dabu un gulēšanu zem zvaigznēm, šī varētu būt sapņu māja. Turklāt tā atrodas tikai piecpadsmit minūšu gājiena attālumā no Noosas pludmales.

Sākumā ģimenes ārsts Niks un kardioloģijas medmāsa Nikola nopirka 6 hektārus zemes lietusmežā par 400 tūkstošiem ASV dolāru – pārējais apvidus bija zaļā zona.
“Es gadiem ilgi esmu sapņojis par mājām pie dabas, ar jauku skatu uz lietusmežu,” Niks skaidro.

Pāris – kuram ir mazs bērns – neparedzēja dzīvošanu teltī, kad nopirka šo zemes gabalu, bet, kad šo ideju prezentēja Dans Spārks, viņi nespēja atturēties.

“Mēs vēlējāmies ļoti atvērtu izkārtojumu un dabisku gaisa plūsmu – mums ne pārāk patīk gaisa kondicionieri,” teica Niks. “Tāpēc ideja ir, ka, atverot jumtu un visas durvis, māja it kā iekļaujas dabā. Cerējām, ka, tajā dzīvojot, neapjautīsim, ka esam iekšā.”Nostieptais caurspīdīgā jumta audums veidoja vislielāko daļu no kopējā 1,6 miljonu projekta, kamēr māja zem tā pieņēma pieticīga paviljona formu.

Jumts tika veidots no tensela (dabai draudzīga pārstrādāta auduma, kas pēc taustes ir līdzīgs bambusam). Un, kaut arī arhitekts teicās esam pazīstams ar šo audumu, viņš piemetināja, ka nekad iepriekš to nebija izmantojis dzīvojamajā vidē – parasti to izmanto pilsētās iepirkšanās centru būvē.

Telts struktūra izmaksāja 150 tūkstošus dolāru – tā veidota no Francijā ražota, Austrālijā konstruēta un Manilā salikta materiāla.
Pašā paviljonā ir četras guļamistabas, virtuve un centrā – dzīvojamā istaba.

“Jumts, kas atveras no abām pusēm, pakļauj ģimeni visiem elementiem, saulei, lietum, vējam,” teica Dans Spārks. Arhitekts piemetināja, ka vēl viena unikāla detaļa ir tas, ka jums savāc lietusūdeni, kas būs ģimenes galvenais ūdens avots.

“Dažreiz liekas, ka man sev jāiekniebj. Ak, Dievs, tas patiešām ir mūsu,” Nikola teica par īpašumu. “Sajūta ir lieliska, un es domāju, ka šī ir brīnišķīga vieta, kur uzaugt mūsu bērnam.”

Avots: dailymail.co.uk

LA.lv