×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Bieži viesi Rīgā – sudrabkaiju mazuļi. Vienu no tiem izglābj “LA” darbinieki! (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vairāki rīdzinieki satraukušies, jo pilsēta pilna ar sudrabkaiju  mazuļiem, kuri izplanējuši no ligzdas, taču vēl neprot lidot. Kā viņiem palīdzēt? Vai tos vajag piebarot?

Viens tāds bēdubrālis tūdaļ pēc Jāņiem uzradās arī “Latvijas Avīzes” pagalmā. Iekārtojās, viņaprāt, drošā vietā – padziļinājumā pie puspa­graba loga jeb putna izpratnē – klinšu spraugā. Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Ingmārs Līdaka pastāstīja, ka sudrabkaijām parasti ir divi vai trīs mazuļi. Visi izlido vienlaikus, tomēr daži vēl nav tik spēcīgi un lidot neprot. Parasti turpat netālu atrodas viņu vecāki, kas mazuļus pieskata un baro. Tāpēc mazuli nav vēlams ņemt uz mājām vai nest prom. Pēc dažām dienām mazulis pieņemsies spēkā un sāks lidot. Mazuļi ir ražena auguma, bet krāsas ziņā atšķiras no vecākiem. Tie ir pelēkbrūni, ar tumšām, smalkām svītrām, arī knābis ir tumšs. Pieaugušas kaijas izskatu tie iegūst tikai ceturtajā dzīves gadā, kad arī sāk vairoties. Mēs savu audžubērnu likteņa varā neatstājām un divas dienas cienājām ar gaļas gabaliņiem, nolikām divas bļodiņas ar ūdeni. Pirmdien atnākot uz darbu, kaijas bērnu ierastajā vielā neatradām. Viņš jau bija iemācījies lidot un sēdēja uz jumta, uz ventilācijas skursteņa. Nu mums par viņa likteni sirds ir mierīga. Lai tev veicas, audžubērns!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Noknābtais balodis nav izeja, jo nav gadījies redzēt, ka mazuļi ēd paši kā VIENĪGI vecāki atnes barību un tūlīt to atrijot izbaro mazuļiem!!! Arī pie mums jūrmalā visi nokritušie mazuļi ar laiku nomirst!!

  2. Šiem nokritušajiem mazuļiem reāli nav iespējams palīdzēt, jo viņu ēdienkartē ir vecāku atnestā barība no jūras un tās atdošana no vecāku guzas uz vietas!? Pie mums visi mazuļi ar laiku ir gājuši bojā – baro cik vēlies, tomēr viņi nomirst! Tā kā te NEVIENS PADOMS NAV REĀLS ATRISINĀJUMS: katrs nepaklausīgs kaijas mazulis ir nolemts bojā ejai.

  3. Mums pagalmā arī ir tāds mazulis, brangas vistas lielumā:)vecāki paši rūpējās par viņu, noknābj balodi un atstāj sīkulim, lai ēd

  4. Āksti,goda vārds!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5
Alūksne +3.0
Daugavpils +6.5
Saldus +3
Liepāja +7.4
Jelgava +4
Ventspils +3.7
Limbaži +4
Madona +3
Rēzekne +2
Draugiem Facebook Twitter Google+