×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Pacelti Dziesmu svētku karogi 


Foto - Baiba BucenieceFoto - Baiba Buceniece

Vakar ar 420 īpaši izveidotu karogu pacelšanu novados, ekumēnisko dievkalpojumu, pieņemšanu pie Valsts prezidenta, virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu oficiāli atklāti XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV Deju svētki.

 

Nedēļas garumā tie Rīgā piedāvās 62 svētku sarīkojumus, no tiem 21 būs maksas pasākums, bet uz 41 biļetes nebūs jāpērk.

Šogad Dziesmu un deju svētkos piedalīsies 
40 600 dalībnieku no dažādām pasaules vietām, no viņiem jaunākā būs sešus mēnešus veca meitenīte Elīna, bet vecākais – svētku Goda virsdiriģents Roberts Zuika, kuram šogad tika nosvinēti simts gadi. Absolūts dalībnieku līderis ir dejotāji, jo šogad svētkos piedalīsies kopumā 603 deju kolektīvi. Korus svētkos pārstāvēs 388 kolektīvi, bet trešajā vietā skaita ziņā būs vokālie ansambļi – 224 kolektīvi.

Rekordliels šogad būs ārvalstu latviešu skaits – kopumā uz Rīgu atbraucam tiek gaidīti 1300 dalībnieki no dažādām latviešu kopienām ārvalstīs. Tāpat svētku rīkotājiem izdevies piesaistīt ievērojami lielāku mazākumtautību kolektīvu skaitu. 2008. gada svētkos piedalījās tikai 53, bet šogad – jau 96 mazākumtautību kolektīvi, dodot iespēju svētku laikā baudīt priekšnesumus gan Vērmanes dārzā, gan kā atsevišķu koncertu Lielajā ģildē.

Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres vakar pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētkus visā Latvijā. Sākot no aprīļa, uz svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – biroju no visas Latvijas tika iesūtītas svētku zīmes, kuras iedziedāja katras konkrētās vietas kolektīvi. Šīs svētku zīmes tika uzdrukātas uz īpaši veidotiem karogiem, kas ik pagastā šoreiz ir individuāli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+