×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Pacienti būs jāpieskata rūpīgāk


Valdība vakar atbalstīja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā.
 Grozījumos noteiktas izmaiņas ģimenes ārstu darba organizācijā, tostarp jauni obligāti darba kvalitātes kritēriji.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis gan uzdeva Veselības ministrijai paredzēt garāku pārejas periodu atsevišķiem noteikumiem un neieviest papildu prasības mediķu telpām, jo to izpilde būtiski palielinātu administratīvo slogu.

Jaunie noteikumi paredz, ka reizi gadā tiks aprēķināta un ģimenes ār-stiem izmaksāta kvalitātes nauda, kurai paredzēti 9% no kapitācijas naudas. Papildu finansējums kvalitātes sistēmas ieviešanai vismaz 2013. gadā nav paredzēts.

Papildus līdzšinējiem kvalitātes izpildes kritērijiem noteikti jauni rādītāji, kas saistās ar hronisko pacientu veselības aprūpi, vēža profilaktisko pārbaužu veikšanu un ģimenes ārsta komandas pieejamības uzlabošanu pacientiem.

Noteikts, ka ģimenes ārstu praksēm, kurās ir vairāk par 1800 reģistrētajiem pacientiem, nepieciešams obligāti piesaistīt otru māsu vai ārsta palīgu, tādējādi palielinot pakalpojumu pieejamību. Māsām vai ārsta palīgam būs arī īpaši jākomunicē ar praksē reģistrētajiem ar hroniskām slimībām slimojošiem pacientiem.

Ģimenes ārstam uzlikts pienākums vienas darba dienas laikā sazināties ar pacientu, kurš izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību un nav stacionēts. Mājas vizīti pie šiem pacientiem apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.

Akūtos gadījumos pacients ģimenes ārsta praksē varēs saņemt palīdzību visā prakses darba laikā, ne tikai noteiktās akūtajās stundās, kā tas ir patlaban. Tādēļ arī divas ģimenes ārstu prakses nevarēs uz maiņām sniegt veselības aprūpes pakalpojumus vienās telpās, jo tādējādi nav iespējams nodrošināt prasības prakses atvērtībai un darba laikam. Atsevišķa darba telpa būs nepieciešama māsai, lai nodrošinātu sniegto pakalpojumu kvalitāti, pieejamību un konfidencialitāti.

Teritorijās, kurās ir nepietiekams ģimenes ārstu pakalpojumu sniedzēju nodrošinājums un apgrūtināta veselības aprūpes pieejamība, Nacionālais veselības dienests (NVD) varēs slēgt ar pašvaldību līgumu par feldšerpunkta darbību primārās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai. Par savlaicīgi atklātu 1. vai 2. vēža stadiju ģimenes ārsta sarakstā reģistrētai personai ģimenes ārsts saņems 50 latu piemaksu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+