Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
29. oktobris, 2015
Drukāt

Slimnīcu kredītu brīvlaišana. Kāds būs pacientu ieguvums?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība izpildījusi Veselības ministrijas lūgumu un no Latvijas prezidentūrai neiztērētās naudas 5,7 miljonus piešķīrusi deviņām valsts un divām pašvaldību slimnīcām valsts galvoto kredītu atmaksai. Ministru kabinets nākamgad šim mērķim plāno piešķirt jau lielāku naudas summu – 7,7 miljonus eiro. Veselības ministrs Guntis Belēvičs iepriekš norādījis – ja valsts nepalīdzēs, tad slimnīcas, kas ņēmušas valsts galvotos kredītus, bankrotēšot viena pēc otras, un nebūtu pareizi, ja slimnīcas “dzītu pacientus maksas pakalpojumu virzienā”, lai iegūtu naudu šo kredītu atmaksai.

Jāmaksā līdz 2040. gadam

Valsts galvotie kredīti, kuru kopsumma ir 200 miljoni eiro, vēl pirms jostas savilkšanas ir piešķirti vienpadsmit slimnīcām. Lai tos atmaksātu līdz 2040. gadam, ik gadu no valsts budžeta būtu nepieciešami septiņi astoņi miljoni eiro. Aizdevuma atmaksa nav paredzēta slimnīcu pakalpojumu tarifā un netiek kompensēta nekādā citā veidā. Līdz šim lielākā daļa slimnīcu maksāja tikai procentu maksājumus, bet nu ir pienācis laiks, lai sāktu norēķināties pilnībā.

Ministrija valdības rīkojumam pievienotajā anotācijā raksta, ka, saņemot 5,7 miljonus eiro, “ārstniecības iestādes varēs pilnvērtīgāk sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, nesamazinot pakalpojumu sniegšanai paredzētos līdzekļus, ar kuriem pretējā gadījumā būtu jāsedz valsts galvoto aizdevumu saistības”. Ieguvēji būšot pacienti, norāda ministrijā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+