Auto un moto

Pacietība noderēs! Uz Jūrmalas šosejas atkal izveidojies sastrēgums0


Jūrmalas pludmale, Arhīva foto.
Jūrmalas pludmale, Arhīva foto.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Uz Jūrmalas šosejas šodien ap pusdienlaiku atkal izveidojies ievērojams sastrēgums Jūrmalas virzienā, liecina lietotnē “Waze” apkopotie satiksmes dati.

Saskaņā ar “Waze” datiem Jūrmalas šosejas posmā no Rīgas apvedceļa viadukta līdz iebraukšanai kūrortpilsētā vidējais transportlīdzekļu kustības ātrums ir septiņi kilometri stundā.

Sastrēgumi uz Jūrmalas šosejas saulainās vasaras dienās novēroti arī iepriekš, un tie saistīti ar iebraukšanas maksu kūrortpilsētā.

Lai sevi un citus satiksmes dalībniekus pasargātu no liekas stāvēšanas rindā, Jūrmalas dome jau iepriekš aicinājusi autovadītājus iebraukšanas maksu samaksāt attālināti. To var izdarīt interneta vietnē “www.visitjurmala.lv”, kā arī ar “Mobilly” vai “Riga Card” lietotņu starpniecību.

Pašvaldība atgādina, ka iebraukšanas maksu var samaksāt arī pēc iebraukšanas īpaša režīma zonā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai līdz plkst.23.59 tam datumam, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā. Viens caurlaižu iegādes automāts ir pieejams Majoru stāvlaukumā pie Jūrmalas Tūrisma informācijas centra. Tuvākajā laikā caurlaižu iegādes automāti tiks izvietoti arī citviet pilsētā.

Vienas dienas caurlaidi konkrētai dienai var nopirkt mājaslapā “www.visitjurmala.lv.” To var izdarīt vai nu pirms došanās uz Jūrmalu vai jebkurā laikā tajā pašā dienā līdz plkst.23.59, kad transportlīdzeklis iebraucis īpaša režīma zonā. Par caurlaidi var samaksāt arī pēc izbraukšanas no Jūrmalas, jau aizbraucot mājās, tikai jāņem vērā, ka maksājums jāveic iebraukšanas dienā līdz pusnaktij. Arī mobilo aplikāciju lietotāji par iebraukšanas caurlaidi var samaksāt pirms vai arī pēc iebraukšanas pilsētā.

Pašvaldības rīcībā esošie dati rāda, ka šogad pieaudzis elektronisko caurlaižu iegādes skaits. Pērn aptuveni 80% caurlaides tika iegādātas automātos, bet šogad vidēji 65%. Brīvdienās, kad transporta plūsma ir ievērojami lielāka, aptuveni puse caurlaižu tiekot pirktas attālināti.

Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekšējos gados. Iebraukšanas maksa vienai dienai ir nemainīga – divi eiro. Caurlaižu kontroli nodrošina videotehniskās ierīces, sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

LA.lv