×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
14. augusts, 2017
Drukāt

Oligarhu tīklam tā pati asinsgrupa, kas pašreizējai Krievijas varas elitei? (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Vai mēs vēl atceramies, kā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas grāmatas tika pārvietotas uz jaunuzcelto Gaismas pili? Tūkstošiem grāmatu ceļoja pa Gaismas ceļu – grāmatu draugu ķēdi no rokām rokās, un šķita – tās nes roku pieskārieni vien. Pat redzot šo ceļu televīzijā, modās attīroša svētku sajūta. Tāda ir vienmēr, kad mēs kādas svarīgas ziņas vai lietas padodam tālāk. Šāda ķēdes reakcija ļauj notikt nozīmīgām lietām. Kā savā laikā Baltijas ceļš un barikādes. Jaunākajos laikos, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, informācijas apmaiņa notiek straujāk, jebkuru ziņu var padot tālāk dažu minūšu laikā. Pleca sajūtu bieži vien vispirms iegūstam virtuālajā telpā.

Ar šo es padodu tālāk Ilmāra Poikāna vērā ņemamās pārdomas “Ceturtā atmoda. Mosties vai zust” . Atmoda ienākas lēni, jo tas ir darbs katram ar savu apziņu. Tas, kurā no pamošanās stadijām es pašreiz atrodos, nosaka manu turpmāko rīcību. Līdzīgi ar mums notiek ik rītu – mirkli esam vēl sapņa vai murga varā, nākamajā brīdī izberzējam miegu no acīm, izstaipām locekļus, domās pārskrienam pāri dienā darāmajiem darbiem un tad slienamies augšā vai… aizmiegam vēlreiz. Ko tur liegties, ja pasaule mums liktu mieru, guļus stāvoklī mēs reizēm būtu gatavi pavadīt vai visu dienu.

Cik netaisnību nav paciests mīļā miera labad! Netaisnība ģimenē, valstī un pasaulē vienmēr notiek samierināšanās dēļ. Atšķiras tikai mērogi un netaisnību veidi. Nu kā Latvijas oligarhu tīklam vēl vajag mūsu valsti kāst kā dīķi, ņirgāties par likumiem, pilsoņu pienākumiem un cilvēka tiesībām, lai mūsu miers beidzot ietu pušu? Tā kā viņiem daudziem ir tā pati asins grupa, kāda ir pašreizējai Krievijas varas elitei, arī viņu darba metodes daudz neatšķiras. Tā teikt, mācāmies no “vecākā brāļa”. Ja runa ir par mācīšanos, tad ikvienam ar pamodinātu sirdsapziņu ir vērts palūkoties, ar kādu nesalaužamu pārliecību cilvēktiesību aizstāvji Krievijā stājas pretī milzīgajai un šķietami neuzveicamajai sistēmai. Ar represiju vēsturi tik bagātā valstī viņus sargā vienīgi viņu pārliecība.

Paaudzēm, kuras ir piedzīvojušas attīrīšanos jeb atmodu, nav pamata sevi uzskatīt par zudušām, kaut arī ļoti daudzi, varbūt pat vairākums, bijuši tikai vērotāji un atmodā nav piedalījušies. Vai mēs gribam pamosties dzīvei vai turpināt snauduļot, tas ir mūsu kopējais jautājums. Tomēr pirmais vienmēr ir: “Vai es gribu?” Un tikai pēc tam nāk: “Kā man to darīt?”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 2. jā, putina shēmas

 3. Atmoda esot darbs ar apzinu!! Cik ilgi var gulet ? Sada ilgstosa “gulesana” no pasreizejas valdibas un citam amatpersonam ir janoverte ka sadarbiba ar kremla cekistiem.Tatad Valsts nodeviba.

 4. arī no vienas siles barojās!

 5. Andiņa raksta arvien labāk un labāk,jo viņas teksti nāk no pārliecības dzīlēm.Tad, kad “augstāko” vēlēto amatu personāžs būs sasniedzis tādu nacionāla brieduma pakāpienu,varbūt tauta pārstās kaunēties par saviem “virsaišiem”.

 6. vai vēl šaubāmies??? Atbildēt

  Oligarhu tīklam IR TĀ PATI ASINSGRUPA! Tas taču redzams ik uz soļa: vai Latvijas valdības un Saeimas šos 26 gadus domājušas par valsts attīstību rietumu virzienā? ar vārdiem IT KĀ RIETUMU VIRZIENĀ, BET darbos nekādā gadījumā! tauta ir novesta līdz totālai nabadzībai zemās darba samaksas dēļ (Krievijā tas pats); darba spējīgie iedzīvotāji baros mūk no valsts un NEKAS NETIEK DARĪTS PRETĒJĀ VIRZIENĀ (Krievijā tas pats); pie varas esošie un izmanīgākie kļūst ĻOTI BAGĀTI, pārdodot uzņēmumus, zemi, izcērt mežus; valsts īpašumus piesavinās IT KĀ LIKUMĪGI ( LIKUMI tiek pakārtoti šai izlaupīšanai); IT KĀ UZKLAUSA TAUTU, BET NE REĀLĀ SAKARĀ (lai jau tie muļķi runā…);Lemberga kunga regulāra klātbūtne valdību veidošanā un to kursa ieturēšanā austrumu virzienā ar ZZS palīdzību taču arī nav nezināmi un neredzami fakti!? Šķēles kunga IT KĀ NEJAUŠA piekļūšana ražojošām nozarēm un vēlāk šo uzņēmumu pārdošana austrumu kaimiņam arī NAV NOSLĒPUMS NEVIENAM!? Šlesera kunga skats VIENMĒR bijis vienīgi austrumu virzienā!? KAS IR VISI ŠIE KUNGI UN KĀDAS IR VIŅU DARBĪBAS SEKAS, komentārus neprasa! Valdība Kučinska (ZZS) vadībā NEKO NECENŠAS MAINĪT UN TURPINA IETURĒT SĀKOTNĒJO KURSU! PREZIDENTS (ZZS) nodarbojas ar visu ko , TIKAI NE AR LATVIJAS VALSTS ATTĪSTĪBU UN TAUTAS DZĪVES LĪMEŅA CELŠANU! TĀ varētu turpināt…. KAD SAGAIDĪSIM KAUT MAZĀKOS CENTIENUS VALSTS ATTĪSTĪBAI RIETUMU VIRZIENĀ? KAD DARBA SPĒJĪGIE SĀKS SAŅEMT ATBILSTOŠU SAMAKSU PAR DARBU? KAD VESELĪBAS NOZARI SĀKS SAKĀRTOT BEZ SPALVAINĀS ROKAS GRĀBSTĪŠANĀS SOCIĀLĀJĀ BUDŽETĀ? CIK ILGI BŪS JĀGAIDA UZ SAPRATNI MAKSĀT NODOKĻUS VALSTIJ, LAI NETURĒTU NABADZĪBĀ ĻAUDIS, KURI NEVAR VAIRS PIEDALĪTIES DARBA PROCESĀ? KAD PENSIONĀRI SAGAIDĪS CILVĒKA CIENĪGU PENSIJU SAŅEMŠANĀ PAR STRĀDĀTO VALSTS LABĀ MŪŽA GARUMĀ? ATBILŽU PAGAIDĀM NAV!

 7. redaktoram disleksija? oliHARGi

 8. ”Mums viena asinsgrupa, Tev un Man!”. … kāšam! … un kāsīsim …

 9. Nav ko te cepties ! Sarunas bija un kas ? Ir kas piepildijies ? Ir piara pasākums nekas vairāk Tagad Bordāna un strikes partijele tēlo svētos 🙂

 10. NA jārūpējas par MN administratoriem Man liekas ,ka Srūda lieta daudzsvarigāka par tām uzpūstām Ridzenes sarunām

 11. Tieslietu ministriju gadiem vada nacionālie. Tēvzemieši kopš neatkarības atjaunošanas vienmēr bijuši valdībā, arī premjers bija. Ja viņi klusē, tātad viss ir latviešu interesēm atbilstoši.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+