Dabā
Medības

Mednieks praktiskais. Lai ērtāk uzkāpt medību tornī0

Foto: Linda Dobrovska

Lai ērtāk uzkāpt tornī

Foto: Linda Dobrovska

Svarīgi ir ne tikai uzbūvēt medību torni, bet arī panākt, ka tajā ir viegli uzkāpt un no tā nokāpt. Tas ir īpaši svarīgi, kad ilgi sēdēts vēsā laikā un ķermenis ir nosalis un stīvs. Tādā situācijā ir viegli iegūt dažādas traumas, kas medību prieku nevairo. Tādēļ, ja iespējams, vajadzētu medību tornim taisīt trepes ar roku atbalstu. Nav sarežģīti, bet, protams, prasa mazliet vairāk laika, toties būs ērti.

Sausām zeķēm pēc medībām

Foto: Linda Dobrovska

Pēc medībām nereti jāpārģērbjas. Ir labi, ja to var izdarīt kādā siltā telpā, bet ko darīt, ja tādas iespējas nav? Var izmantot mašīnas gumijas paklājiņu, uz kura uzkāpt, lai sausām kājām varētu pārvilkt bikses, zeķes un zābakus. Tas īpaši noderīgi, ja līst lietus vai zemi klāj sniegs vai dubļi.

Plauktiņš medību tornī

Foto: Linda Dobrovska

Svarīgi, ka medību tornī ir kur uzlikt binokli, patronas, arī termosu, ja nepieciešams. Tādēļ zem loga var uztaisīt nelielu plauktiņu, kur var arī elkoņus atbalstīt. Ja torņa konstrukcija ļauj, tad pietiek ar vienu platu dēli, naglām vai skrūvēm un diviem koka gabaliņiem.

Ieroča atbalstam

Foto: Linda Dobrovska

Šautuvē gaidot savu šaušanas kārtu, ierocis nav vienmēr jātur rokā. Zvārdes šautuvē ir atrasts interesants risinājums. Vienkārši baļķis ar izzāģētām gropēm. Agrāk tādi baļķi atradās pie krogiem, lai varētu piesiet zirgus, tagad šautuvē pret tādu var atstutēt ieroci.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv