×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Padomju šausmu filmas “Kalnciema kvartālā”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Trešdien, 28.augustā, Kalnciema kvartālā notiks brīvdabas kino seanss „Padomju šausmu nakts”.

Interneta izdevums “Obskura”, kas veltīts maz zināmam padomju laika kino, un Kalnciema Kvartāls aicina iepazīties ar divām šausmu filmām, kas uzņemtas PSRS robežās, raisot diskusiju par to, kā šo filmu specifika atspoguļo mūsu pagātni un kultūras savdabību.
”Padomju Savienībā ar šausmu filmām bija līdzīgi kā ar seksu. Ja seksa tēma, kā partizāns, maz pamazam lauzās cauri cenzūras žņaugam, tad šausmu filmu tradīcija, kā tāda, nenodibinājās. Par spīti šim faktam, padomju laiki ir devuši dažas lieliskas filmas ar mistikas, šausmu vai fantastikas elementiem,” skaidro Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.
Pulksten 20.30 paredzēta Padomju Savienībā uzņemtajām šausmu kinolentēm veltīta ievadlekcija, bet pulksten 20.40 tiks demonstrēta 1967.gadā uzņemtā filma “Vijs”. Filmu veidojuši divi kino studenti Konstantīns Jeršovs un Georģijs Kropačovs, kuriem tika uzdots veidot Nikolaja Gogoļa stāsta ekranizāciju. Viņu darba rezultātā tika izveidots “real horroshow” un “Vijs” kļuva zināma kā pirmā un vienīgā šausmu filma, kas uzņemta PSRS robežās.
Pulksten 22 skatītājiem tiks piedāvāta 1978.gadā uzņemtā filma “Karaļa Staha mežonīgās medības”. Tematiskos Rietumu festivālos, kas veltīti detektīviem, šausmu filmām, zinātniskajai fantastikai un mistikai, “Karaļa Staha mežonīgās medības” ieguvušas divus “Grand Prix”, divus diplomus un divas speciālās balvas. Rietumu kritiķi savos rakstos vienojušies viedoklī, ka šajā eksotiskajā šausmu filmā ir pārāk daudz atkāpju no žanra kanona, kā arī manāma šausmu karaļu Rodžera Kormana un Edgara Po ietekme. Filmu veidojis režisors Valerijs Rubinčiks.
Abas kinolentes tiks demonstrētas krieviski ar subtitriem latviešu valodā. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+