×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

“Padomju stāsta” režisors Šnore izveidojis reklāmu pret uzturēšanās atļaujām (+VIDEO) (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Dokumentālās filmas “Padomju stāsts” (“The Soviet Story”) autors un režisors Edvīns Šnore izveidojis un apmaksājis reklāmu radio pret termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu, iegādājoties nekustamo īpašumu.

Šnore aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņš ir izveidojis reklāmu Latvijas Radio, kā arī apmaksājis to no “personīgās kabatas”.

Šāda ideja viņam radusies, klausoties reklāmu pašreizējās termiņuzturēšanās sistēmas atbalstam, kurā “demagoģiskā veidā” tiekot klāstīts par šīs programmas pienesumu Latvijas ekonomikai, kā arī tiekot izdarīts spiediens pirms lēmumu pieņemšanas par šīs sistēmas ierobežojumiem.

Šnore uzsver, ka pašreizējās sistēmas pienesums ekonomikai ir “iluzors”, kā arī šādā veidā tiek “pūsts nekustamā īpašuma burbulis”. Viņaprāt, no šīs programmas ir tikai īstermiņa ieguvums vienai nozarei. Savukārt vietējiem iedzīvotājiem no šīs sistēmas ieguvums ir neliels, turklāt pieaug nekustamā īpašuma cenas.

Šnore arī piebilst, ka lielākā daļa no termiņuzturēšanās atļauju saņēmējiem ir no Krievijas un citām NVS valstīm, līdz ar to vide Latvijā kļūst arvien krieviskāka.

Pēc Šnores teiktā, viņa iniciatīva ir reakcija uz reklāmas kampaņu, kurā tiek stāstīts par ieguvumiem no termiņuzturēšanās atļaujām.

Šī reklāma skan tikai radio, tāpat Šnore ievietojis video “youtube.com”.

Kā ziņots, masu medijos ir izvērsta aktīva uzturēšanās atļauju aizstāvēšanas kampaņa, kuru veido nodibinājums “Latvijas Konkurētspējas attīstības fonds” un tā vadītājs Edgars Šīns. Šīs kampaņas izmaksas sniedzas simtos tūkstošos latu, taču precīzas izmaksas pateikt nav iespējams, jo nav zināms, cik ilgi kampaņa būs jāturpina, iepriekš sacīja Šīns.

Saeima 31.oktobrī plāno galīgajā lasījumā pieņemt koalīcijas panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, kas iestrādāts Imigrācijas likuma grozījumu projektā. Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumus par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt nākamajos gados darījumu skaits samazinātos, bet 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni. Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Prezidenta kungs ! Paskatieties (un paklausieties LR1) arī Jūs šo E. Šnores “reklāmu”. Cerams ka sapratīsiet. Cerams.

 2. Interesanti, ko darīs prezidents – atdos likumu otrreizējai caurlūkošanai vai ne?

 3. Aktuāli un kolosļāli! ar vēstures elpu, izdomu un, kā jau Padomju stāsta autors, precīzi. Malacis, Edvīn, un paldies, ka turi rūpi par mūsu, jau tā izpostīto un izpārdoto, Dzimteni.

 4. Vai tiešām grūti sarēķināt ieguldītie 454 538 953 Ls – 7 592 uzturēšanās atļauju pircēji –
  1pircējs 59 870.78 Ls!? Pazemojoši, tas pat nav par svietmaizi, bet pliku sakaltušu doniņu savākt dīkdieņus uz iztirgot Latvijas valsti.

 5. Twitterī paziņots, ka tiek vākti ziedojumi reklāmas parādīšanai TV.
  Konts: LV68HABA0551004532379
  Mērķis: Ziedojums Gāzi grīdā reklāmai.

 6. Malacis! Uzturēšanās atļaujas ir jālikvidē!!!

 7. Paldies! Ļoti labi, ka atrodas tomēr arī šādi cilvēki, kuri iestājas pret Latvijas iztirgošanu.

 8. Latvija drīz būs kā tuksnesis visādā ziņā,jo nespēj saglabāt savu vārdu un izdabā gan Krievijas,gan Briseles iegribām,kas dzen Latviju postā!!Latvijai nav savas stingras nostājas arī atiecībā uz galveniem jautājumiem:VALODU+HIMNU+KAROGU+LATU,nav arī iekšējās nacionālās un ekonōmiskās virzības politikas ilgtermiņā,kas paglābtu Latviju kraha!!!Dodied iepēju nopelnīt un strādāt un laimīgi dzīvot pašu zemē,tad nebūs vajadzīgas uzturēšanās atļaujas IMIGRANTIEM,radot jaunu imigrācijas vilni,padarot situāciju Latvijā nekontrolējamu!!Politiķi tas atkarīgs no Jums un Jūsu sirdsapziņas!

 9. Jā, to laikam spēj tikai ”Padomju stāsta” autors. Paldies Edvīnam Šnorem.

 10. Paldies, režisor, ka nostājaties taisnības pusē un skaudri paužat savu vieodkli. Tiešām žēl, ka valsts izliekas neredzam, kā tiek lobētas vienas šauras jomas pārstāvji, kuri demagoģiskā veidā cenšas ieskaidrot tautai, ka viss tiek darīts… valsts labā, lai gan patiesībā vien – pašu kabatas labā.

 11. Paldies! Tikai žēl,ka šādu drosmīgu cīnītāju ir maz.Kauns par tiem,kuri pārdevušies un piedalas Šīna reklāmā.

 12. Skumji, ka tas jādara privātpersonai no saviem līdzekļiem, bet valdībai ne čiku, ne grabu, lai tik brauc jaunas ordas uz Latviju. Un latvieši, lai dzīvo ūķos un pagrabos, kā tas bija pēc 1945. gada.

 13. Pat LA žurnālisti vēl aizvien nav spējuši iemācīties režisora Šnores uzvārdu pareizi uzrakstīt???

Draugiem Facebook Twitter Google+