Sports
Hokejs

Padoms jaunajiem sportistiem par mobilā telefona lietošanu 16

foto: hsriga.lv

Liec, lūdzu, telefonu (datoru) nost – domājams, šāds vai ļoti līdzīgs teksts itin bieži skan mājās, kurās ir bērni un jaunieši. Protams, vecāki to velta savām atvasēm, kuras ir vairāk vai mazāk, bet atkarīgas no modernajām tehnoloģijām. Interesantu atziņu par šo tēmu jauno talantu nometnē Somijā dzirdējis hokeja skolas “Rīga” 2002. gadā dzimušo puišu komandas vārtsargs Ričards Francis Puče.

Viņš nupat atgriezies no Somijas sporta institūtā Vierumaki notikušās hokeja attīstības nometnes, kurā piedalījās vairāk nekā 500 jauno censoņu no 50 valstīm. Jaunieši ne tikai trenējās un spēlēja turnīrā, bet uzzināja arī daudz dažādu noderīgu lietu ārpus sporta.

“Esmu ieguvis vairākas lietas no ledus treniņiem, piemēram, tehniskās nianses, vārtsargu spēle. Esmu sapratis, cik nozīmīgs tomēr ir veselīgs uzturs, atpūta, atjaunošanās process,” par ieguvumiem stāsta Ričards Francis Puče. “Parunājos ar kanādiešiem, uzzināju, kā viņi trenējas. To varēja manīt uz ledus, kā viņi spēlē. Arī saviem komandas biedriem stāstīšu, ka, lai sasniegtu augstu līmeni, ir ļoti smagi jāstrādā un jātrenējas. Nometnes laikā bija arī trīs lekcijas – par dopinga lietošanu, veselīgu uzturu un likmju veikšanu uz savām spēlēm. Interesanta lieta, ko mums lekcijā stāstīja, bija, ka pusotru stundu pirms gulētiešanas nav ieteicams lietot mobilo telefonu, tad miegs ir daudz labāks.”

Domājams, šajā atziņā vajadzētu ieklausīties ne tikai jaunajiem sportistiem, bet visiem bērniem un arī pieaugušie nav izņēmums.

LA.lv