×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Padzen čigānus no graustu rajona Parīzē (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gendarmes gather by makeshift shacks during the evacuation of a Roma migrants' camp deemed insecure and unsanitary, on former railway tracks along Boulevard Ney in northern Paris, early on February 3, 2016. Hundreds were evacuated as the Paris prefecture said every family would be rehoused, and associations officials said most of the evacuated people would rebuild a camp further away.

Francijas policija vakar izlikusi aptuveni 400 čigānu no graustu rajona Parīzes ziemeļos pēc tam, kad vietējās varas iestādes to atzina par pārāk bīstamu dzīvošanai.

Varas iestādes pagājušajā nedēļā pārbaudīja apmetnes iemītnieku veselības stāvokli un secināja, ka 173 cilvēkiem, tostarp astoņiem skolas vecuma bērniem, ir “viegli ievainojama” veselība. Čigānu ģimeņu vidū tika konstatēti arī četri tuberkulozes gadījumi. Apmetnē pastāv nopietni ugunsdrošības riski primitīvās apkures dēļ. Apmetnes iemītnieki jau iepriekš tika brīdināti par izlikšanu, un daudzi atstāja apmetni laikus. Varas iestādes apgalvoja, ka izliktajām čigānu ģimenēm tiks nodrošināta pajumte, bet nav zināms, kur tieši. ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids al Huseins septembrī kritizēja Franciju par tās izturēšanos pret čigāniem. Francijas policija pērn izlika no patvaļīgi iekārtotajām nometnēm 11 000 čigānu. Parasti čigāni pēc izlikšanas tiek deportēti, lai gan viņi kā Eiropas Savienības pilsoņi tūlīt pat var atkal atgriezties Francijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eiropas atkritumi,negrib strādāt,tikai ubagot un zagt.

Draugiem Facebook Twitter Google+