×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Paegle: Dzirksti acīs neredzu nevienam no valdošajiem Latvijas politiķiem (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Konektikutā (ASV) dzīvojošā VAIRA PAEGLE, jau būdama Saeimas deputāte no Tautas partijas, secināja, ka, likumprojektus rak­stot, dažādas intereses tajos parādās “aiz katra komata”. Arī pagājušonedēļ Pasaules brīvo latviešu apvienības konferencē viņa atzina, ka trimdas latvieši gribējuši latviskāku, godprātīgāku un tiesiskāku Latviju, nekā to vēlējusies šejienes politiskā elite. Par to – “LA” žurnālistu Māra Antoneviča un Daces Kokarevičas sarunā ar Paegles kundzi.
 

M. Antonevičs: – Atceros, kādā intervijā, kas notika neilgi pēc Saeimas atlaišanas 2012. gadā, jūs sacījāt: “Man ļoti žēl Latvijas tautas.” Vai tagad vēl arvien tā teiktu?

– Atskatoties uz atjaunotās neatkarības 25 gadiem, es varu teikt to pašu, ko nupat intervijā teica ekspremjers Māri Gailis – nav slikti, bet varēja būt daudz, daudz labāk. Divdesmit gadus pēc neatkarības iegūšanas 1918. gadā Latvijas dzīves kvalitātes līmenis jau tika salīdzināts ar Šveici. Divdesmit gadus pēc Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā tai jau bija viena no spēcīgākajām ekonomikām. Divdesmit piecus gadus pēc Japānas sagrāves tā jau bija ļoti attīstīta un arī spēcīga.

Par Latviju saka – nuja, bijuši tie 50 okupācijas gadi… Taču, ja salīdzinām ar 1918. gada apstākļiem – kara laikā ražošanas iekārtas bija izvestas, viss bija jāsāk no nulles. Bet 1991. gadā Latvijas infrastruktūra nebija izpostīta. Esam maza, kompakta valsts, mums ir ostas, ir dabas resursi, izglītoti cilvēki, taču diemžēl arvien vēl klibojam. Mums vajadzēja būt kā sestajai ziemeļvalstij.

Šajos 25 gados ir bijušas 18 valdības – tas nozīmē, ka trūkst pēctecības. Kā viena kritusi, tā tūliņ tiek rakstīta nākamās deklarācija. Tik bieži mainoties politiskajai varai, birokrātija jūtas visvarena. Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēdes atklāšanā Ministru prezidents Māris Kučinskis uz PBLA priekšsēža izteikto kritiku par negācijām, kas bremzē ekonomikas attīstību, sacīja, ka politiku iespaido “oponenti un viņu intereses”.

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Tonijs Blērs ir teicis, ka galvenais kritērijs, kas nosaka valsts veiksmi, ir, cik cilvēku tiecas dzīvot valstī un iebrauc un cik no tās izbrauc.

Šovasar ASV Garezerā “3×3” saietā vadīju politikas ievirzi. Biju apskatījusies, ka Latvijā vidējā alga gadā ir 9000 eiro, bet Zviedrijā – 52 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. ieskaties Šadurska acīs..!

 2. Salīzināja…
  Tajā pat Zviedrijā jau tagad arī to “Daesh” karogu oficiāli atļauts izkārt…
  Tas tiktāl, – par to simboliku un politkorektā liberālisma fašismu……
  :((
  Par visu pārējo – “pačivināja” un tikai. Ko tad paši nebrauc mājās un necel to “gaišo nākotni”?
  Vien pašu family ekonomika un atgūstamie īpašumi bija un joprojām ir tikai WW2 trimdai prātā…
  Trimda tagadējā savukārt, – tā jau tieši ir galvenokārt tas Dobrovska un Vilka “veiksmes stāsts”….
  🙁

  • no tāliem lauku rajoniem Atbildēt

   Tā trimdas latviešu saujiņa, kara rezultātā izkaisīta visā pasaulē, ir noturējusies un noturējusi savu latvietību. Izgājuši bēgļu gaitas, iedzīvojušies mītnes zemēs, izmācījušies, ieguvuši izglītību, profesijas. Viņi visi ļoti labprāt atgrieztos Latvijā, bet ir jau stipri gados. Viņi var dot padomus, bet valsts un nākotne pieder jaunajiem.
   Vērojot, kā Latvijas latvieši tagad izbrauc un kā daudzi no tiem, kuri paliek rautin raujas uz Krieviju, ir negodīgi teikt šiem jau stipri padzīvojušajiem cilvēkiem “lai tad brauc mājās un ceļ to Latvijas valsti”.
   Ja es būtu trimdinieks, šo nicīgi pamesto vārdu dēļ vien uz Latvijas pusi pat nepaskatītos. Tie nav latvieši un viņus neinteresē Latvijas valsts kā tāda, lai es pamestu savu iekopto dzīvi viņu dēļ un brauktu uz Latviju “celt viņiem valsti”.
   Paši jauni, paši gudri, lai paši arī ceļ savu valsti. Un lai viņiem veicas.
   Paldies Paegles kundzei un citiem trimdas latviešiem, kuri ir mēģinājuši “celt Latvijas valsti”, bet viņiem nav sanācis un ne jau viņu vainas dēļ. Viņu padomus te neviens nav novērtējis, tāpēc arī kuļas kā vistas pa pakulām.

 3. Fiksi gan šitā āmurikāņu bāba atskrēja uz Latviju un sapinās ar vietējiem bandītiem – oligarhiem! Un ko tad pati ir paveikusi Latvijas labā, sēdēdama saeimā? Latvijas nodevēji, kosmopolīti un deģenerācijas nesēji – lūk, kas jūs, āmurikāņu “latvieši” esat!

 4. riebiigais lemberga glumeeklis.kur tik pretiigs muulis varbut.

 5. jā – 50 komunistu un Krievijas mentalitātes gadi, kā arī gaišāko prātu un saimniecisko pilsoņu mērķtiecīga iznīcināšana….
  diemžēl…

 6. Kā tad pati dzirksteļoja TP rindās?

 7. Ak tad Dombrovskim un Vilkam vajadzeeja palikt,Tu Sorosa kalpone ?

 8. …un te Amerikā es ieraugu komunistu valsts simbolus. Esmu par vārda brīvību, bet ceru, ka nākamreiz, kad šis cilvēks domās, ko vilkt mugurā, viņš izraudzīsies ko citu.”
  Šie PBLA latvieši ir tieši tā pat iesaistīti korupcijā ka vietējie mafiozi un nevar šeit radīt neko labaku jo citādi bagātiem būs jāšķiras no savas varas naudas,ietekmes un to viņi nekad neies drīzak cilvēki pazudīs kuri gribēs ko mainīt,pati šī kundze arī tacu pielika roku šim bardakam bet nu raksta ka vajag dzirkstelei būt acīs man palika nelabi no tā prātuļojuma šai rakstā varēja būt bet nebija jo visi gribēja ņemt tikai sev un radiem bet visiem tapat nepietika un tad vēl piesauc komunistus,deportācijas tapat kā žīdi –holohaustu lai tik aizbāzstu mutes pārējiem.

 9. “…un te Amerikā es ieraugu komunistu valsts simbolus. Esmu par vārda brīvību, bet ceru, ka nākamreiz, kad šis cilvēks domās, ko vilkt mugurā, viņš izraudzīsies ko citu.”
  ————————————————————————-
  Jā, nedaudz pārfrāzējot tautas parunu, varam teikt, ka cerība ir liberāļa mierinājums…

 10. Komunisma zvaigznes dedzēšamās spozmes gaismā mirdzums acīs nav pamanāms Kas tad veido vadošos politiķus? Papētiet! Daļa ir bijušo komunistu elits pārstāvju ,kas ministros ivirzījuši savus biedrus vai sev ļoti lojālus cilvēkus,kas stra’dā pēc prinipa -katra ķēkša var pārvaldīt valsti-( VL ļeņins)
  Tie ,kam tomēr komunisms nesimpatizēja ,no politikas un valsts pārvaldīšanas aizgājuši un neuztur nekādus sakarus arpārvali,kā piem GOrbunovs,Vagris uc

 11. Zagliem dzirksti var redzet acis zogot ko vini vislabak pieprot

 12. spīdums būs pec algas pielikuma,kuru tie VELNI nav pelnījuši,,,vē gailis pieminēts ,,arī tumšo lietu meistariņs

 13. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

  Varu piedāvāt –
  ”filmas scenārijs no 3 A Vakar 05:44

  Jaunā kriminālfilma ar scenāriju.
  Blēžu, zagļu ainu veikalā – tad prožēktora gaisma visus pārsteidz = vienu ar naudas čemodānu rokā, otru ar … un tā tālāk . Tikai iznākumā labie poliči, klusi saņēmuši papīrīšus, ļauj noslaucīt pirkstu nospiedumus , dzēš foto un nomaina lieciniekus. tad bariņu izved pie veikala un kādai mašinai izlaiž riepu un liek visiem darboties ar pumpi – to arī uzrāda lielprokuroram ar jau lielu kuvieri. Tas protams ”notic”, skaitot tos mazos papīrīšus un tās pats pie tiesneša. Tas arī ”notic” ar kuvieri. Ko tiesa secina – vīri pulcējušies pie veikala, lai pumpētu riepu – labdarība. Visi saņem zvaigžņu ordeņus no ordeņu maģistra pilī …tantei tur pēkšņš mantojums…
  Varētu virzīt uz Oskaru, bet ….”
  Jā bet tā ir Latvijas istenība un tālu no normālas valstsvadības un tad ”brīnumi” – kā tā var izpaliks…

 14. spīd alkatībā

 15. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Vai patiešām POLITIĶE nesaprot ka Rīgas Latviešu Biedrības iznīcināšana 1993.gada 18.februāra naktī ir noteicošais valsts dzīvē?

  Kā var to n e s a p r a s t?

  Lasīt Valda Freimantāla rakstu : “Mosties celies strādā!”

  Viss taps skaidrs!

  Vai vēl tagad komunisti ir noteicēji par latviešu prātiem?

 16. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Vai patiešām POLITIĶE nesaprot ka Rīgas Latviešu Biedrības iznīcināšana 1993.gada 18.februāra naktī ir noteicošais valsts dzīvē?

  Kā var to n e s a p r a s r?

  Lasīt Valda Freimantāla rakstu : “Mosties celies strādā!”

  Viss taps skaidrs!

  Vai vēl tagad komunisti ir noteicēji par latviešu prātiem?

 17. Uzliec jaunas brilles !

 18. Cienijamā kundze jau runā ļoti prātīgi un izprot tehniskos risinājumus valsts attīstībā, bet te nu jāsaka ka šodien galvenais ir cilvēku faktors. Ja 1918. gada cilvēku valsts cēlēju bija sagatavojusi vācu muižniecība ar savām nežēlīgajām metodēm un tāds cilvēks bija darītājs, centīgs, zinātkārošs, tad šodienas krieviski komunistiskās paliekas cilvēka apziņā ir degradējošas. Un valsti tāpat vada šie degradējušies elementi. Pat vēl sliktāk – tie ir no tās komunistiskās sabiedrības spices, kam nav izprotama cilvēces pastāvēšanas jēga. Tie ierēdņi jau tāpat nāk no tās samaitātās tautas un rīt šis ierēdnis ies pie cita un saņems to pašu pretī. Pirms dažiem gadiem slimnīcā biju kopā ar kādu slimnieku, kura meita bija ārste. Un, lai cik paradoksāli tas neizklausās, viņa deva kukuli tēvu ārstējošam ārstam. Un viņš to pieņēma no savas kolēģes bez sirdsapziņas pārmetumiem. Un šie cilvēki jau nebūt nav neizglītotās tautas masas, bet piederoši vismaz vidusšķirai. Manu meitu ārstēja Anglijā slimnīca apstākļos, kādus mūsu ārsti pat sapņos neredz, bet viņa bija vienkārša imigrante no Latvijas. To Mozus vergu sindromu jau mēs tik ātri neizdabūsim no cilvēku apziņas.

 19. Nu kādu uguntiņu jūs gribat saskatīt Barčas, Počas, šimfas, Aldermanes un citu memmju taukos ieaugušajas acīs? Viņu acīs ir tikai snauda.

Draugiem Facebook Twitter Google+