×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Paets kritizē Somiju

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Somija lolo pārlieku lielas cerības attiecībā uz Krieviju un ieņem pārāk piesardzīgu un neitrālu pozīciju Ukrainas jautājumā, paziņojis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

Intervijā Somijas laikrakstam “Helsingin Sanomat” viņš sacīja, ka Krievijas vēršanos pret Ukrainu var apturēt tikai un vienīgi vēl stingrākas sankcijas. Paets teica, ka par stingrākām sankcijām pret Krieviju bez Igaunijas iestājas arī Latvija, Lietuva, Polija, Zviedrija un Dānija. “Somija nebija par ātriem lēmumiem. Vienlaikus tas gan nenozīmē, ka Somija bija pret sankcijām,” uzsvēra Igaunijas ārlietu ministrs, runājot par Eiropas Savienības jaunāko sankciju kārtu pret Krieviju, par kuru nedēļas nogalē samitā lēma bloka līderi. Viņš pauda neapmierinātību ar to, ka Somija ieņem pārlieku atturīgu un neitrālu pozīciju un lolo cerības uz iespējām vienoties ar Krieviju un turpināt lietu virzību, kā tas notika agrākos gadu desmitos. “Somijai pašreizējā konfliktā bija sajūta, ka var rīkoties kā iepriekš un ka var vienoties sarunās. Tomēr ne viss vienmēr darbojas vienādi,” par kaimiņvalsts ārpolitiku attiecībās ar Krieviju izteicās Igaunijas ārlietu ministrs. Viņaprāt, rietumvalstu valdībām ir jākļūst par šķērsli Krievijas politikai attiecībās ar Ukrainu un vairākām citām valstīm, piemēram, Moldovu.

Tāpat Paets norādīja, ka Eiropas Savienībai vajadzētu atteikties no Krievijas naftas un naftas produktiem. Ārlietu ministrs pauda cerību, ka Igaunijā gaidāmā ASV prezidenta Baraka Obamas vizīte palīdzēs NATO samitā Velsā pieņemt lēmumu par NATO gaisa spēku bāzes statusa piešķiršanu Emari bāzei Igaunijā un pastāvīgu ASV karavīru izvietošanu Igaunijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+