Latvijā
Sabiedrība

Pagaidām bezdarbnieka statusam nav reģistrējies neviens no “ABLV Bank” darbiniekiem0

Foto-REUTERS

Šonedēļ neviens no AS “ABLV Bank” darbiniekiem nav reģistrējies bezdarbnieka statusam, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Līdz šim NVA nav arī saņēmusi “ABLV Bank” paziņojumu par kolektīvo atlaišanu, tomēr aģentūrai notiekot regulāra saziņa ar “ABLV Bank” personāla daļu.

NVA šobrīd atlasa vakances, kas varētu būt piemērotas bijušajiem bankas darbiniekiem.

NVA ir uzrunājusi “ABLV Bank”, aicinot tās vadības pārstāvjus maksimāli īsākā laikā tikties, lai detalizēti apspriestu atlaižamajiem darbiniekiem nepieciešamo palīdzību, aģentūrai LETA skaidroja NVA direktore Evita Simsone, kura uzsvēra, ka NVA ir gatava dažādos veidos sniegt atbalstu “ABLV Bank” darbiniekiem, kuri var zaudēt darbu.

Kā ziņots, nākamās nedēļas laikā 30% jeb aptuveni 300 “ABLV Bank” darbinieku zaudēs darbu, otrdien žurnālistus informēja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis. Viņš norādīja, ka tie būs augstas kvalifikācijas speciālisti – finansisti, mārketinga eksperti un citi.

Kopumā bankā strādā vairāk nekā 900 cilvēku. Kā norādīja Bernis, pirmo atlaišanas kārtu veiks bankas vadība, bet tālākās – bankas likvidatori.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē pirmdien nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. “ABLV Bank” norāda, ka šādā veidā vislabāk spēšot nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

LA.lv