×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Pagaidām “Latvijas Dzelzceļa” vadības atalgojumu nepārskatīs

Foto - LETAFoto - LETA

Satiksmes ministrija atbilstoši Ministru prezidenta rezolūcijai patlaban izvērtē VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes atalgojuma palielinājumu, taču patlaban akcionāru sapulce nav sasaukta un atalgojumu nav plānots pārskatīt, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Tuvākajā laikā tikšot saņemti papildu pētījuma rezultāti par līdzīga izmēra uzņēmumu valdes locekļu vidējo atalgojumu, ņemot vērā neto apgrozījumu, bilanci, darbinieku skaitu un citus rādītājus, lai pieņemtu turpmākus lēmumus.

Arī LDz skaidroja, ka pagaidām akcionārs nav lūgts sasaukt sēdi, jo atalgojuma griestus regulējošais normatīvais akts pagaidām ir Saeimā tikai 1.lasījumā.

Kā ziņots, sekojot līdzi sabiedrības diskusijai par AS “Latvenergo” valdes locekļu atalgojumu, uzņēmuma valde ierosina sasaukt akcionāru sapulci ar mērķi atkārtoti pārvērtēt valdes locekļu atalgojumu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā.

Valde rosinās akcionāram noteikt kopējo algu apmēru par valdes locekļu un izpilddirektoru pienākumu pildīšanu, ievērojot limitu, kas noteikts vakar Saeimā 1.lasījumā pieņemtajā likumprojektā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

Kā ziņots, Saeima vakar pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja ieceri paaugstināt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteikšanai piemērojamo maksimālo koeficientu no seši uz desmit. Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļa algu nosaka, koeficientu reizinot ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējo darba samaksu. Finanšu ministrijas (FM) prognozētā valstī strādājošo 2012.gada mēneša vidējā darba samaksa bija 478 lati. Līdz ar to 2013.gadā īpaši lielajās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga varētu sasniegt 4780 latus, aģentūru LETA iepriekš informēja FM. Iepriekš izskanēja informācija, ka patlaban noteiktā LDz vadītāja Uģa Magoņa alga pārsniedz 8000 latus.

Piemērojot koeficientu, kas nav lielāks par seši, pērn īpaši lielās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga esot bijusi 2784 lati.

Kā ziņots, pērn novembrī valdība atbalstīja grozījumus noteikumos par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu skaitu, padomes un valdes locekļa, pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja un atbildīgā darbinieka atlīdzību, kas paredzēja: valsts uzņēmumos ar apgrozījumu, kas pārsniedz 40 miljonus latu, valdes priekšsēdētājs un valdes locekļi varēs saņemt atalgojumu arī par cita amata pildīšanu uzņēmumā. Šo iespēju izmantojušas kapitālsabiedrības “Latvijas Dzelzceļš”, “Latvenergo” un “Latvijas Valsts meži” (LVM).

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (V) uzdeva Satiksmes ministrijai un Ekonomikas ministrijai izvērtēt, cik pamatota bijusi to kapitālsabiedrību “Latvijas Dzelzceļš” un “Latvenergo” valdes locekļu atalgojuma palielināšana. Viņš aicināja ministrijas šo jautājumu izvērtēt un nākt klajā ar sabalansētāku un piezemētāku risinājumu. Premjers arī vērsa uzmanību, ka Saeimā virzītais likumprojekts paredz krietni zemākus algu griestus, nekā pašreiz kapitāldaļu turētāji attiecīgajās kapitālsabiedrībās ir noteikuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+