Uncategorized

Pagaidām neiesaka peldēties Lucavsalas peldvietā 16

LETA

Līdz atkārtotu peldūdens paraugu testēšanas rezultātu noskaidrošanai Veselības inspekcija neiesaka peldēties Daugavā, Lucavsalas peldvietā, jo ir saņemta informācija no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par enterovīrusa izdalīšanu no peldūdens parauga šajā peldvietā, “LA.lv” informēja inspekcijā.

Peldvietu ūdens virusoloģisko pārbaudi saistībā ar serozo meningītu skaita pieaugumu vairākās slimnieku norādītajās Rīgas peldvietās SPKC 24. jūlijā veica epidemioloģiskās izmeklēšanas ietvaros. Lai arī iespējamība inficēties peldoties ir mazāka nekā citos veidos, piemēram, tiešo kontaktu ceļā ar sadzīves priekšmetiem, peldēšanās piesārņotās ūdenstilpēs var būt viens no inficēšanās ceļiem.

Pēdējie peldūdens monitoringa rezultāti 5.augustā, kā arī testēšanas rezultāti  visas peldsezonas laikā nenorāda uz paaugstināta piesārņojuma esamību Lucavslas peldvietā, līdz ar to eneterovīrusa klātbūtnei Daugavas ūdenī, visticamāk, ir gadījuma raksturs. Atkārtotus paraugus peldūdens kvalitātes dinamikas novērošanai Inspekcija ņem šodien, un rezultāti būs zināmi divu nedēļu laikā.

Plašāka informācija par peldūdens monitoringu un oficiālo peldvietu sarakstu, arī kartes veidā, Inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība/ Peldūdens/ Peldūdens monitorings.

LA.lv