×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Pagaidām pakrata ar pirkstu

LETALETA

VEF Rīga” solītās pārmaiņas komandas sastāvā ir vien lietuvieša Tomasa Delininkaiša atbrīvošana. Pārējie paliek savās vietās. Pagaidām.

Piecu zaudējumu sērija divos dažādos turnīros, bet vēl sliktāk – vāja spēles kvalitāte un runas par sliktu komandas mikroklimatu – “VEF Rīga” vadībai lika sēsties pie galda un domāt, kā rīkotes tālāk. Pirms VTB līgas spēles pret Samāras “Krasnije kriļja” tika ziņots, ka pārmaiņas sastāvā būs. Pēc spēles, kura tika uzvarēta ar 80:77, tādu faktiski nebija. Oficiāli tika paziņots vien par līguma pārtraukšanu ar lietuvieti Tomasu Delininkaiti, kurš komandā nebija jau iepriekšējās divās spēlēs. Pārējiem pagaidām tiek pakratīts ar pirkstu un daļēji tikšot iesaldētas novembra algas. Lūkosim, vai tas vairos ārzemnieku darba spējas vai arī kopā ar aģentiem tiks uztverts pavisam savādāk – kā līguma saistību nepildīšana no kluba puses.

Šosezon basketbolistu izvēle ir neveiksmīga, tāpēc labosim kļūdas. Lietuvietis Toms Delininkaitis komandā vairs neatgriezīsies, lai gan līguma laušanas procedūra vēl turpinās. Bijām ļoti tuvu vēl vairāku leģionāru atlaišanai, tomēr, paklausot treneru aicinājumam, nekāds papildus grieziens šobrīd nav izdarīts. Tomēr tas nenozīmē, ka viss ir kārtībā. Maigi izsakoties, ar atsevišķiem leģionāriem ir ne tikai virkne problēmu. Braunam un Robinsonam katra spēle var būt pēdējā,” preses konferencē pašreizējo situācju skaidroja “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups. Tikmēr no kluba vadības puses esot pilnīga uzticēšanās treneru korpusam, lai gan tieši Ramūna Butauta vadībā tika veikta sastāva komplektācija. Savas kļūdas lietuviešu speciālists atzīst, taču piebilst – vasarā vairāki uzrunātie latviešu spēlētāji tomēr izvēlējās spēlēt ārzemēs.

Atgriežoties pie leģionāriem, tad pret “Krasnije kriļja” viņi bija ne tikai palīgi, bet arī komandas līderi. Entvains Robinsons aizvadīja sezonas efektīvāko spēli (13 punkti, 9 atlēkušas bumbas), Dī Brauns kļuva par rezultatīvāko spēlētāju, Deriks Niks azartiski tupināja cīnīties par palikšanu Rīgā. Taču šoreiz pretinieks bija tāda kalibra, lai vefiņš zaudējumu sēriju pārtrauktu un spēlētāji paceltu savas akcijas. Lai gan mača izskaņā atkal nebijām tālu no zaudējuma. Trešdien “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņā spēlēs Skopjē, setdien Rīgā VTB līgas ietvaros uzņems Klaipēdas “Neptunas”. Divi pretinieki, kas it kā būtu pa zobam. Tomēr pēc pusotra sezonas mēneša “VEF Rīga” (ne)sasniegtais šķiet pilnībā atbilstošs kluba vadības nokomplektētajam sastāvam. Var jau gribēt lēkt augstāk par sēžamvietu, tomēr jāapzinās – katru sezonu tas nav iespējams. Un pavisam maz ticams, ka Latvijas čempioni ar šo sastāvu šosezon sasniegs savus starptautiskajā arēnā nospraustos mērķus. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+