×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Starkovs cer atrast interesantu darbu ārzemēs


Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Pagājis vairāk nekā gads, kopš Aleksandrs Starkovs pameta Latvijas futbola izlases galvenā trenera posteni. Viens no mūsu labākajiem futbola speciālistiem, var teikt, paslēpies ierakumos.

Funkcionārs un jauniešu treneris


Latvijas futbolisti 2013. gadā nospēlēja vāji un pēc 0:5 savā laukumā pret Bosnijas un Hercegovinas izlasi Starkovs, lai gan negribīgi un pēc pārdomu brīža, tomēr iesniedza atlūgumu. “Strādāju Latvijas Futbola federācijā – esmu valdes loceklis un nacionālo izlašu komitejas priekšsēdētājs, vadu nacionālo izlašu treneru padomi. Tāpat arī nodarbojos ar jauno paaudzi,” Aleksandrs Starkovs uzsver, ka par garlaicību nesūdzas.

Jūlija vidū Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) nodibināja Rīgas futbola akadēmiju, kurā aptuveni 60 puiši vecumā no 13 līdz 15 gadiem divas reizes nedēļā pulcējas uz treniņiem, kurus vada Starkovs un citi viņa uzaicinātie treneri.

Vai šis dīķis nav par seklu trenerim, kurš ar “Skonto” 12 reizes kļuvis par Latvijas čempionu un ar Latvijas izlasi piedalījies Eiropas 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā? “Esmu pieradis jebkuru darbu veikt ar pilnu atdevi. Ja kādreiz būs lielāks dīķis, tad skatīsimies,” atturīgs ir jūlija beigās 57. dzimšanas dienu nosvinējušais Starkovs.

Ap gadu miju izskanēja informācija, ka viņš grasās tūdaļ parakstīt līgumu ar kādu klubu. Starkovs gan norāda, ka tās bijušas tikai baumas, lai gan šādi tādi varianti patiešām parādījušies. Starkovs leģionāra maizi ēdis maz – Krievijā ar Maskavas “Spartak” (2004 – 2006) un Azerbaidžānā ar “Baku” (2011 – 2012). Viņš labprāt vēl izmēģinātu laimi ārzemēs, bet nav gatavs reaģēt uz jebkuru svilpienu. “Tam jābūt interesantam piedāvājumam tieši futbola ziņā,” Starkovs precizē, ka galvenais ir nevis nauda, bet gan citi ap­stākļi.

Amerika padomnieks


Aleksandrs Starkovs pieņēmis Rīgas vicemēra Andra Amerika uzaicinājumu darboties kā viņa padomniekam futbola un sporta jautājumos. Viens no pienākumiem ir Rīgas Futbola akadēmijas treniņu vadīšana. Lai arī uz tiem tiek aicināti spēlētāji, kas uz vienaudžu fona izceļas, nebūt ne visu aicinājums ir futbols: “Šajā vecumā jebkurā brīdī jaunietis kopā ar vecākiem var izlemt, ka ies citu ceļu un būs uzņēmējs vai advokāts. Taču sports katrā gadījumā nāks viņam par labu – gan veselībai, gan disciplīnai, kas īpaši tiek izkopta komandu sporta veidos.”

Starkovs uz nodarbībām aicina gan jaunus, gan zināmus trenerus, kuru vidū bijis arī kādreizējais Starkova audzēknis, pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars. “Katrs puika treniņā desmit minūtes pastrādāja tieši ar Paharu. Savulaik es pats ar Marianu individuāli strādāju, tagad viņš savas zināšanas, kuras ieguvis arī Anglijas premjerlīgā, atdod jaunajiem. Domāju, ka tā viņiem ir milzu motivācija.”

Jau vairākus gadus Starkovs iesaistīts arī LMT Futbola akadēmijā, kurā regulāri tiek sapulcināti Latvijas reģionu talantīgākie jaunie futbolisti. Treneris atzīst, ka šis darbs, salīdzinot ar klubos paveikto, ir neredzams, taču arī svarīgs. Ne velti futbola akadēmijas izveidotas visās futbola lielvalstīs. “Nesen biju Dānijā, kur katrā reģionā ir atbildīgā persona, kas atlasa talantus un regulāri sauc uz kopējām nodarbībām. Jaunieši jānovēro līdz 17 un pat 19 gadiem, jo ir arī tādi, kas fiziski nobriest vēlāk,” rezumē Aleksandrs Starkovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+