×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

“Pret Ebolu pagaidām zāļu nav, bet būs”

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pēc “LA” 14. oktobra numurā publicētā Māras Libekas raksta “Ebola mīl visus”, jautāju mūsu lasītājiem, vai viņus uztrauc Ebolas vīrusa straujā izplatība.

Biruta Gereiša, bijusī mediķe Liepājā: “Biedējoši, un mani tas uztrauc. Tāpēc ļoti labi, ka Māra Libeka tik pacietīgi visus iesaistītos izjautājusi. Sniegtās atbildes mani nedaudz nomierināja. Šobrīd gan neviens neņemas prognozēt slimības izplatību. Mediķi cīnās ar simptomiem, jo nav zāļu, kas tiktu galā ar slimības izraisītāju. Zinot, ka 19. gadsimtā zinātnieki atklāja tuberkulozes nūjiņu, toties medikamentus, kas to iznīcina, radīja daudzus gadu desmitus vēlāk, jājautā: vai tā nenotiks arī šajā gadījumā? Vakcīnas nav, un atliek paļauties uz mūsu mediķiem, ka spēs vismaz nodrošināt efektīvu saslimušo izolāciju.”

Valentīna Latkovska Preiļu novadā: “Ziņas uztur trauksmes sajūtu. Nupat pārdzīvoju par Vējoņa kungu, kas bija “iestrēdzis” Centrālāfrikas valstī. Uztraucos, ka tik nesaslimst vai neatved Ebolu uz Latviju. Šodien visi esam kustībā, tik daudz iespēju ceļot gan ar lidmašīnu, gan ar kuģiem un automašīnām. Nekad nevar zināt, ar ko nāksies sastapties. Latvijā mēs jau cīnāmies ar Āfrikas cūku mēri. Redzu – tepat blakus “Latgales bekonā” ieviesta stingra kārtība – daudz mitro paklāju, produktus ienest nedrīkst un vispār nepiederošiem ieeja aizliegta.”

Ignāts Trepšs Valkā: “Vispirms paldies Mārai Libekai par analītisko rakstu. Labi viss izskaidrots, sniegta izsmeļoša informācija. Bet par slimību – nav ko trakot pirms laika! Lai gan nav izslēgts, ka vīruss, ņemot vērā aktīvo aviokustību, varētu nonākt arī Latvijā. Tomēr personīgi mani šie jautājumi neskar. Savulaik strādāju augstskolā par pasniedzēju. Tolaik aktualitāte bija aids. Savus studentus mierināju – agrāk bija mēris, tagad aids, un redzēsiet, ka pēc pārdesmit gadiem tā vietā nāks kāda cita ļauna slimība. Tā arī noticis. Bija putnu gripa, tagad Ebolas vīruss. Bet zinātne, konkrēti medicīna, strauji attīstās. Pagaidām efektīvu medikamentu nav, bet būs. Par to esmu pārliecināts, un nāvējošo slimību varēs novērst.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+