Viedokļi
Aptaujas

Vai Skolēnu dziesmu svētkus vajag pārcelt par gadu vēlāk?0

Foto – Timurs Subhankulovs

Dace Druveniece, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece: “Esam pārsteigti par negaidīto ziņu, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Mežaparka lielajā estrādē 2020. gadā nevarēs notikt, jo tās pārbūves otro kārtu plānots pabeigt tikai 2021. gada maijā. Protams, var sašust – kas notiek mūsu valstī? Šie svētki taču nav viens koncerts, ko kāda iemesla dēļ nav grūti pārcelt uz citu dienu. Kolektīvi ir gatavojušies, rēķinājušies. Taču, ja lūkojas no bērnu drošības viedokļa, labāk to gadu pagaidīt, kad būs pārbūvēta estrāde – pilnīgi droša, skaista, daudz labāka. Pagaidīsim un izbaudīsim tās pārmaiņas!”

 

Arta Rubeze, Salacgrīvas novada Liepupes vidusskolas direktore: “Var jau teikt, ka tas ir finansiāls jautājums, bet es drīzāk piekrītu uzskatam, ka tas ir attieksmes jautājums. Kāpēc estrādes pārbūves otro kārtu nevar pabeigt laikā? Lai uz šo jautājumu atbildētu, vispirms vajadzētu tikt skaidrībā par fundamentālākām lietām. Kāpēc mums nav profesionālu politiķu? Kāpēc celtniecības firmas vada pārtikas tehnologi un citu profesiju pārstāvji? Kā vispār var būt runa, ka varētu valsts mērogā lauzt tradīciju? Mūsu skolā dziedāšanas un dejošanas tradīcija ir ļoti dzīva. Tikko no starpnovadu skates pārvedām pirmās pakāpes godalgu. Bērnu aizrautība ir likumsakarīga, jo pieaugušo korī un deju kolektīvā piedalās viņu vecāki. Mīlestība uz kora dziesmu ir vēsturiska tradīcija, dziedāšana ir dvēseles dziedināšana. Bet ja nu patiešām estrāde nav droša, jāatliek par gadu, jo bērnu drošība ir pirmajā vietā.”

 

Gundars Sebris, Talsu Valsts ģimnāzijas direktors: “Ja tiešām jāpārceļ par gadu, nekādā gadījumā nedrīkstētu izjaukt ciklu. Svētki notiek ik pēc pieciem gadiem, ja svinam 2021. gadā, pēc tam svētkiem jānotiek jau pēc četriem gadiem – 2025. gadā, kā to nosaka cikls.”

LA.lv