×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Pagājušajā diennaktī noslīkuši divi cilvēki

Foto:LETAFoto:LETA

Pagājušajā diennaktī Latvijā noslīkuši divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pusdienlaikā plkst.12.41 VUGD saņēmis izsaukumu uz Daugavpili, kur no Daugavas izcelts aptuveni 40 gadus veca vīrieša mirstīgās atliekas.

Savukārt plkst.14.24 līdzīgs izsaukums saņemts no Augšlīgatnes, kur parka dīķī noslīcis arī aptuveni 40 gadus vecs vīrietis.

Šogad noslīkušo skaits saskaņā ar VUGD rīcībā esošo informāciju palielinājies līdz 104.

VUGD atgādina, ka peldēties alkohola reibumā ir aizliegts. Tāpat aizliegts bez ūdens gultnes izpētes lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta. Savukārt vecākiem un aizbildņiem jāatceras, ka aizliegts bērnu atstāt bez pieskatīšanas teritorijā, kurā ir ūdenstilpe.

Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās, kā arī ieteicams nepeldēties vienam. VUGD atgādina, ka nav ieteicams peldēties stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā.

VUGD aicina peldētājus nepārvērtēt savus spēkus, bet gadījumā, ja persona ir pārkarsusi saulē, ūdenī doties lēnām. Pretējā gadījumā var notikt strauja temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus. Vizinoties ar ūdens transportlīdzekli, drošībai nepieciešams uzvilkt glābšanas vesti.

Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā. Personai, kura steigusies palīgā slīcējam, jāatceras parūpēties arī par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli, norāda VUGD. Savukārt no krasta slīcējam var sniegt palīdzību, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+