×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Pagājušajā diennaktī reģistrēts rekordliels ugunsgrēku skaits

ugunsdzeseji_uz_jumta

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 70 izsaukumus. Šogad tas ir lielākais ugunsgrēku skaitu vienā diennaktī. Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos viens cilvēks zaudējis dzīvību, vēl trīs cietuši, bet trīs cilvēkus ugunsdzēsēji izglābuši.

Lielākā daļa no aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem ugunsgrēkiem bija saistīti ar apkures iekārtu ekspluatācijas noteikumu pārkāpumiem vai to bojājumiem. No visiem reģistrētajiem ugunsgrēkiem 15 gadījumos netīrītā dūmvadā dega sodrēji, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Krāslavā, Rēzeknes ielā. VUGD plkst.13.55 saņēma informāciju, ka trīsstāvu dzīvojamajā mājā deg dzīvoklis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamajā mājā ir liels piedūmojums, un no viena dzīvokļa izglāba divus vīriešus un bērnu, savukārt 22 cilvēki tika evakuēti.

Ugunsgrēka strauju izplatīšanos veicināja koka starpstāvu konstrukcijās esošie tukšumi, kas bija nomaskēti ar apdares materiāliem. Pa šiem tukšumiem uguns strauji izplatījās uz ēkas otro, trešo stāvu un bēniņiem. Savukārt apdares materiāli un lielais piedūmojums apgrūtināja uguns perēkļu atklāšanu. No liesmām ugunsdzēsējiem glābējiem, uzlaužot jumta segumu, izdevās izglābt mājas bēniņus. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja arī lielais aukstums, kura ietekmē sākotnēji bija grūtības uzstādīt autokāpnes.

Evakuētie cilvēki patlaban ir apmetušies pie radiniekiem. Kopējā ugunsgrēka platība bija 120 kvadrātmetru. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.22.45. Notikuma vietā strādāja Krāslavas, Daugavpils un Dagdas ugunsdzēsēji glābēji. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir cietā kurināmā apkures iekārtas bojājums. VUGD Krāslavas daļas komandieris Māris Kalniņš izsaka pateicību Krāslavas novada domei, kuri ugunsdzēsējus glābējus apgādāja ar siltu tēju, un Daugavpils ugunsdzēsējiem, kuri palīdzēja ugunsgrēka dzēšanas darbos.

Savukārt vakar ap plkst.17 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Kurmju ielā, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā deg atkritumi, kā arī jumta konstrukcijas. Kopējā degšanas platība bija 30 kvadrātmetru. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, kura dzimums un personība tiek noskaidroti. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar atklātu liesmu.

Tāpat vakar ap plkst.17.30 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Sitas ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg privātmājas otrais stāvs un bēniņi 50 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas pašu spēkiem izkļuva 50 gadus vecs vīrietis un 60 gadus veca sieviete, kuri cieta ugunsgrēkā. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir uz plīts bez uzmanības atstāts ēdiens.

Šonakt plkst.2.46 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Čiekurkalna 1.līnijā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, ugunsgrēks, kura platība bija viens kvadrātmetrs, jau bija likvidēts. Ugunsgrēkā cieta 55 gadus vecs vīrietis.

VUGD atgādina, ka šajā aukstajā laikā nedrīkst pārkurināt krāsnis un lietot bojātas apkures ierīces un dūmvadus. Lai ugunsgrēki nebeigtos ar traģiskām sekām un tie tiktu laicīgi pamanīti, dzīvojamajās mājās un dzīvokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas laicīgi signalizēs par ugunsgrēku un ļaus mājas iemītniekiem izglābties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+