×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

Pagājušajā nedēļā samazinājusies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā nedēļā iedzīvotāju saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām samazinājusies par 13,1%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

No 19. līdz 25.oktobrim akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pie mediķiem ambulatorajās iestādēs vērsušies 1084 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir par 13,1% vairāk, salīdzinot ar nedēļu pirms tam. Aizpagājušajā nedēļā saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām pieauga.

Joprojām visvairāk slimojuši bērni līdz četru gadu vecumam, lai gan saslimstība šajā vecuma grupā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, turpināja samazināties. Tāpat arī citās vecuma grupās saslimstība nedaudz samazinājusies.

Augstākā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām joprojām reģistrēta Jēkabpilī, Rīgā un Daugavpilī. Tikmēr viszemākā saslimstība joprojām bijusi Rēzeknē.

Kopumā ambulatoro apmeklējumu skaits akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pieaudzis divās no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām, bet astoņās tas samazinājies.

Jau ziņots, ka no 12. līdz 18.oktobrim akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pie mediķiem ambulatorajās iestādēs vērsušies 1248 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir par 2,9% vairāk, salīdzinot ar nedēļu pirms tam. Savukārt no 5. līdz 11.oktobrim saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām pieauga par 15,9%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+