×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Pagalmā spēlējoties, bērnu sadzeļ kukaiņi (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vakar slimnīcās pēc kukaiņu dzēlieniem nonākuši septiņi cilvēki, tostarp gadu un sešus mēnešus vecs bērns, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Lielākā daļa jeb četri no šiem gadījumiem piedzīvoti Kurzemē. Vienā no tiem Kurzemē 49 gadus vecam vīrietim iedzēlusi lapsene, pēc kā viņam strauji pasliktinājusies pašsajūta.

Vienlaikus Kurzemē 38 gadus vecam vīrietim sejā iedzēlis kukainis, iespējams, irsis, tomēr vīrietis nav bijis par to pārliecināts. Pēc dzēliena viņam sākusies spēcīga alerģiska reakcija, tostarp vājums, nespēja un ķermeņa drebuļi.

Kurzemē bite vai irsis kājā sadzēlis arī 56 gadus vecu sievieti, kura strādājusi dārzā. Šajā reģionā bite padusē sadzēlusi arī 29 gadus vecu vīrieti, kuram pēc dzēliena bijusi slikta dūša, drebuļi un pat vemšana.

Vidzemē 47 gadus vecam vīrietim bite iedzēlusi kaklā, bet gadu un sešus mēnešus vecam bērnam pagalmā spēlējoties bites vai lapsenes iedzēlušas galvā.

Mediķi Latgalē snieguši palīdzību arī 54 gadus vecam vīrietim, kuram, pļaujot zāli, bites iedzēlušas galvā. Viņam sākusies alerģiska reakcija, tostarp bijusi slikta dūša un sūdzības par galvas reiboņiem.

Vēl Latgalē savā mājas dārzā, lasot avenes, 76 gadus vecai sievietei iekodusi čūska. Viņai parādījusies tūska koduma vietā, kā arī vemšana. Čūskas sakostā sieviete nogādāta slimnīcā turpmākas terapijas saņemšanai.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 977 izsaukumus, no kuriem 168 bijuši saistīti ar traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak Dievs.,cik mēs kļūstam pērlīgi. Kukaiņu kodums nav briesmīga katastrofa,bet Latvijas vasaras sastāvdaļa. Čūskas tas ir traki visiem,lieliem un maziem.Jābūt uzmanīgiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+