×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Pagaļplēsis

Ar malkas skaldāmo ierīci var sagatavot dažāda garuma pagales, turklāt darbs ar to neprasa lielu spēku un sarežģītas iemaņas. 


 

Kamīniem, krāsnīm un plītīm nepieciešama sazāģēta, saskaldīta un labi izžāvēta malka. Malku, kas sagatavota agrā pavasarī un žuvusi visu vasaru, rudenī jau var kurināt. Lai arī malkas sagādes firmas spēj nodrošināt plašu malkas piedāvājumu, nesazāģēta un nesaskaldīta malka izmaksā lētāk. Piedevām dažkārt nepieciešams pilnīgi atšķirīgs pagaļu garums, ko vislabāk nodrošināt, to sastrādājot pašam.

Malkas garināšanas pakalpojumi ir diezgan populāri, pasaucot pagalmā vīru ar rāmja ripzāģi. Malkas cirtēju nav tik viegli sameklēt, bet pašam bieži vien nepietiek spēka un laika. Tāpēc parocīgi ņemt palīgos kādu speciālu ierīci – malkas skaldītāju, kas tagad kļuvuši populāri. Metāla pagaļplēša izturīgais tērauda šķēlējķīlis ar pamatīgu spiedienu spēj sadalīt viscietāko koku. Vienkāršākie modeļi ir horizontāli, kuros pagales iegulda, lielākie aprīkoti ar vertikālu spiešanas sistēmu. Pateicoties pievienojamam balstam, ir regulējams ciršanas augstums – ar malkas skaldāmo ierīci var sagatavot gan 20 cm garas pagales kamīnam, gan 52 cm garas krāsnij. Portatīvie horizontālie malkas šķēlēju jaunie modeļi apgādāti ar platiem riteņiem, kas ļauj ap 50 kg smago iekārtu ērti pārvietot pa grantētiem celiņiem, plākšņu klājumu un augsni. Dārgāka vertikālā iekārta mēdz būt aprīkota ar papildu galdu, kas paredzēts diviem pagaļu garumiem, vai ar galdu, kura augstumu regulē trīs pakāpēs. Īpašas koka noturēšanas tapas ļauj precīzi veikt koka sašķelšanu un iestiprināt iekārtā plānus un slīpi apzāģētus koka priekšmetus. Atlokāmie balsti piešķir malkas šķēlējiem noturību darba laikā un salocīti ļauj ietaupīt vietu glabātavā. Plašā izvēlē pagaļplēši ir internetveikalos, piemēram, “neoshop.lv” piedāvā iegādāties no neliela, ap 100 latu vērta “Woodster” līdz jaudīgākai vairāk nekā 1000 latu dārgai vertikālajai “Metabo” iekārtai. Ls 170 – 485 vērtas “AL-Ko” iekārtas var atrast “xnet.lv”, toties “proins.lv” piedāvā ar benzīna motoru aprīkotu pagaļplēsi, kas noder vietās, kur nav elektrības.

“Lai saskaldītu 52 cm garu zarainu egles malku, nepieciešama spēcīgāka iekārta,” atgādina “neoshop.lv” tirdzniecības pārstāvis Arturs Milers. Tāpēc, iegādājoties iekārtu, jāraugās, kādam malkas garumam un koku sugai tā nepieciešama.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+