×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2017
Drukāt

Kad labi aktieri cenšas slikti spēlēt. Anda Rožukalne par “Viņas melo labāk” (5)

Ekrānuzņēmums no skaties.lvEkrānuzņēmums no skaties.lv

Lai kā jūs varbūt saviebtos, to lasot, tas ir populārs seriāls – ne velti šogad jau piektā vasara kopā ar melīgajām sievietēm un viņu dēkām. TNS dati liecina, ka 2016. gada jūlijā “Viņas melo labāk” skatījušies 130 000 skatītāju jeb 18% no visiem, kas vēlējās vasaras darbdienu pievakares pavadīt ar labiem latviešu aktieriem. Skatītāju atzinība parāda mediju produktu paradoksu – populārs var būt arī diezgan bezvērtīgs saturs.

Meitenes vēl pasakām tic… Kā tad!

Meitenes tic un tic – tā daudzkārt izskan seriāla tituldziesmas vārdi. Seriāla veidotāji Lietuvas producēšanas firmā “Videometra” (scenārija autori Daiva Vaitkevičūte un Edvins Kaleda) “meiteņu pasakas” paņēmuši vispirms no dzeltenās preses vismuļķīgāko baumu un dīvainību slejām, pielikuši klāt sociālo mediju tukšās pļāpas, mazliet izmantojot senās amerikāņu televīzijas situācijas komēdiju jeb “sitkomu” un zemas kvalitātes sieviešu žurnālu tradīcijas.

Sievietes šajā seriālā izskatās, kā mazliet iekavējušas ar žurnāla “Cosmopolitan” vai tā modelim līdzīgu lasīšanu un identificēšanos ar 60. gadu ASV radīto “kosmomeitenes” tēlu – viņai, padumjai un nedrošai Amerikas lauku meičai, tolaik revolucionārais zīmols mācīja, kā savaldzināt turīgos pilsētu vīriešus un iegūt labu dzīvi.

Seriāla “Viņas melo labāk” varones labi apguvušas pamatus, kā ģērbties, uzvesties, izturēties pret vīriešiem. Viņām jau ir laba dzīve, tāpēc to var laiski vadīt, malkojot kokteiļus, draiski pļāpājot par niekiem, ik pa laikam savērpjot dažas intrigas un maigi iepakotus kriminālpārkāpumus. Piemēram, savas konkurentes identitātes zagšanu un ievietošanu interneta seksa piedāvājumu portālā vai, piemēram, kādas vielas slepenu iejaukšanu citas krēma burciņā, lai viņai sabojātu seju un kārtējo labās dzīves dienu. Šajā ziņā seriālā parādās arī modernie mīti par vēlamajiem mūsdienu cilvēku dzīves scenārijiem, kuros ietilpst laba dzīve bez piepūles, ilga sevis meklēšana, vēla pieaugšana, manipulēšana, lai iegūtu vēlamo…

Lai cik laiska būtu seriāla varoņu ikdiena, ko neaptumšo pilsētas profesionāļiem raksturīgais darbaholisms, multitāskings, izdegšanas sindroms, labā dzīve nav stabila. Tāpēc seriāla varonēm ik mirkli jācīnās par to, lai kāda nav labāka, vai jāapkaro katra, kas varētu traucēt vai jau iztraucējusi egoistiskas, melīgas, pastulbas, bet hiperaktīvas būtnes ārējo un iekšējo komfortu.

Elīnas Vānes (Baiba) un Evijas Skultes (Marta) varones šajā seriālā lieliski piepilda visus stereotipus par šādu sieviešu dabu. Abu varoņu darbība īstenībā virza seriālu, jo pārējo dzīves ir tikai seklu kaislību fons. Dāmai, kura nepieder jaunu sieviešu auditorijai, seriālā paredzēts vēl viens svarīgs stereotips – romantisku ieinteresētību imitēt protošs kungs, viņu var apkrāpt, atņemot dzimtas mantu. Šo pusmūža attiecību modeli seriālā izspēlē Velta Straume un Juris Bartke­vičs. Jautri, ka aktieri, kariķējot savus varoņus, pasmejas par sevi un savu likteni šādos seriālos.

Seriālā nav jābūt īstajai dzīvei, tomēr situāciju un raksturu shēmas izskatās kā no to reklāmu klāsta nākušas, kas vēl nekad nav saņēmušas nekādas profesionālas balvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ko tad teikt par “Svešo seju”?? Salīdzinot ar to sviestu, “Melīgās sievietes” ir profesionalitātes kalngals!

  2. ieinteresētību imitēt protošs kungs Atbildēt

    Kādēļ liekuļot un $ūdu saukt par zapti?

  3. Ak, nu ko var ņemties…domāju, ka tās ir vienkārši 25 min., ko, jā, droši vien, sievietes pavada skatoties lokot, gludinot veļu vai darot citus rutīnas darbus. Tas nenozīmē, ka cilvēki nelasa laba satura grāmatas vai citu literatūru un neskatās saturiskus raidījumus. Dažreiz škiet, ka dzīvē tā nopietnā ir par daudz, it sevišķi Latvijā…Labas filmas nezin kāpēc parasti sāk rādīt pietiekami vēlu vakarā, un tāpat nevar noskatīties līdz galam, jo nākamajā dienā uz darbu.

    • Šķiet, ka tikai pati kritiķe no seriāla sagaida lielas lietas. Parasts skatītājs šo seriālu neglorificē un dzīves jēgu negaida. Pārāk liela sacepšanās 🙂

    • Tieši tā-es negaidu neko satriecoši dziļu no šī seriāla,man patīk kautkas jautrs ,patīk mūsu aktieri un liekuļotājus,kas mēģina to apstrīdēt ,es neklausos!Drūmu krāsu jau tā pārāk daudz ,bet te tāda bezrūpība un vieglums!

Draugiem Facebook Twitter Google+