×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Pagarina Kioto protokola darbību

ANO Klimata konferencē Kataras galvaspilsētā Dohā panākta vienošanās par Kioto protokola otro saistību periodu, vienojoties par globālajiem mērķiem siltumnīcefekta gāzu izplūdes samazināšanai no 2013. līdz 2020. gadam.

 

Vienošanās paredz, ka tiek turpināta aizsāktā klimata politika un darbs pie klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumiem. Pašlaik spēkā esošais Kioto protokols nosaka siltumnīcefekta gāzu emisiju ierobežojumus tikai daļai pasaules attīstīto valstu. Tādējādi tie nav pietiekami zinātnieku noteiktā mērķa visaptverošu globālo klimata pārmaiņu novēršanas sasniegšanai.

Latvijas delegācijas vadītājs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs uzsver: “Neskatoties uz to, ka Eiropas Savienība bija izvirzījusi ambiciozākus mērķus, esam apmierināti ar Dohas klimata konferences rezultātu – vienošanos par Kioto protokola otro saistību periodu. Ir gandarījums, ka Dohas konference ir izdevusies un tajā pieņemti līdz šim būtiskākie lēmumi kopš neveiksmīgās Kopenhāgenas klimata konferences 2009. gadā.” Latvija turpinās aktīvi piedalīties Eiropas Savienības un starptautiskās klimata politikas procesos 2013. gadā. Viens no galvenajiem uzdevumiem Latvijai nākamajā gadā ir nacionālās adaptācijas stratēģijas izstrāde un apspriešana.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+