Ekonomika
Nauda

Pagarina termiņu, kādā pie parāda atlaišanas nepiemēro IIN0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-pexels

Iedzīvotāju ienākuma nodokli pie pilnīgas vai daļējas parāda atlaišanas nepiemēros vēl divus gadus. To ceturtdien, 10.maijā, noteica Saeima, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

Likums noteic, ka gada apliekamajā ienākumā netiks ietverts un ar nodokli netiks aplikts ienākums, kas aizdevuma (kredīta) saistību samazināšanas vai dzēšanas rezultātā gūts laika posmā no 2011.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim. Līdz šim nodokli nepiemēroja, ja parāds atlaists līdz šī gada beigām.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likums grozīts, lai iedzīvotāji ilgāku laika periodu varētu izmantot iespēju ar kredītdevējiem noslēgt vienošanos par parādu daļēju vai pilnīgu samazināšanu.

Iespēju pilnīgi vai daļēji atlaist parādu Latvijas lielākās kredītiestādes fiziskām personām piedāvā kopš 2015.gada marta, un ir vērojams, ka pēc parādu samazināšanas apmēram 20 procentos gadījumu klienti atjauno sakarus ar bankām, tiek atvērti konti un tajos redzams legāls apgrozījums. Tas liecina par iziešanu no aplokšņu algu zonas un ļauj secināt, ka fiskālais efekts no parādu atlaišanas ir pozitīvs, grozījumu iesniedzēju vārdā par likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē iepriekš pauda Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

LA.lv