Laukos
Tehnika

Pagarina termiņu lauksaimniecības tehnikas reģistrācijai, kurai vajag ES apstiprinājuma sertifikāciju0

Foto: VTUA

Pagarināts termiņš, līdz kuram lauksaimniecības tehnikas ražotāji drīkst reģistrēt tos transportlīdzekļus, kuriem nepieciešama Eiropas Savienības (ES) tipa apstiprinājuma sertifikācija, paredz valdības atbalstītās izmaiņas traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos.

Zemkopības ministrija (ZM) anotācijā norāda, ka šobrīd ir novērojamas problēmas traktortehnikas piekabju tirdzniecības un pirmreizējās reģistrācijas jomā, jo piekabju ražotāji nav spējuši paredzētajā pārejas periodā iegūt ES tipa piekabju sertifikāciju. Tā kā ražotāji nav pilnībā pabeiguši šo transportlīdzekļu sertifikācijas procesu un saņēmuši ES tipa sertifikātus, šie transportlīdzekļi tirgū nav pieejami.

Izmaiņas noteikumos paredz pagarināt vairāku kategoriju – T4- īpašo riteņtraktoru ar lielu klīrensu, lieliem gabarītiem vai zemu klīrencu, T5 – riteņtraktoru, kuru maksimālais projektētais ātrums pārsniedz 40 kilometrus stundā, C – kāpurķēžu traktoru, R – piekabju un S – maināmo velkamo iekārtu transportlīdzekļu pirmreizējās reģistrācijas periodu vēl par diviem gadiem.

Līdz 2019.gada 31.janvārim varēs reģistrēt visus T4, T5, C, R un S kategoriju transportlīdzekļus arī uz Eiropas Komisijas (EK) atbilstības deklarācijas pamata, bet, sākot no 2020. gada 1. janvāra, visus jaunos transportlīdzekļus pirmo reizi varēs piereģistrēt tikai uz ES tipa apstiprinājuma sertifikāta pamata.

Tādējādi lauksaimniecības un mežsaimniecības transportlīdzekļu potenciālajiem pircējiem būs pieejams plašāks tehnikas izvēles klāsts.

Izmaiņas lauksaimniecības tehnikas reģistrācijā ieviestas, lai nodrošinātu traktortehnikas un tās piekabju atbilstību ES transportlīdzekļu ekspluatācijas drošības prasībām.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv