Pagasta dzīves centrs – bibliotēka
 0

Sākam jaunu rubriku, kurā ik trešdienu uzklausīsim kādu lauku bibliotēkas darbinieku.
 Līga Rābante, bibliotēkas–saieta nama “Jaun-
klidzis” vadītāja, bibliotēkā strādā kopš 1984. gada: “Jaunklidzī dzīvo nedaudz vairāk kā 200 cilvēku, un šeit tāpat kā daudzviet mazajos Latvijas pagastos bibliotēka palikusi vienīgā sabiedriskā ēka.

Reklāma
Reklāma

 

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

Kopš 2010. gada oktobra bibliotēka atrodas jaunā, skaistā, gaišā un plašā ēkā. Pēc projekta ēka tika celta kā saieta nams, un šie divi vārdiņi mums uzliek papildfunkcijas, jo cilvēki ar tiem saprot un gaida ko vairāk.

Šogad Pēteros Jaunklidža bibliotēkā–saieta namā notika dokumentālās filmas “Dzīves centrs” pirmizrāde. Filma radīta pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” (3TD) ietvaros, kuru līdzfinansē Latvijas valsts un Bila un Melindas Geitsu fonds un īsteno valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas”. Filmas pamatā ir veiksmes stāsts par Jaunklidža bibliotēku–saieta namu, tās daudzveidīgo piedāvājumu un nozīmi vietējās sabiedrības dzīvē. Sadarbībā ar novada pašvaldību reizi mēnesī Jaunklidža bibliotēkā apmeklētājus pieņem sociālā darbiniece, pagasta pārvaldes vadītāja, pie kuras iedzīvotāji var nomaksāt komunālos rēķinus. Reizi nedēļā konsultācijas sniedz ģimenes ārste. Vienreiz mēnesī pieejami frizieres pakalpojumi. Piedalāmies informācijas apmaiņā starp iedzīvotājiem un novada pašvaldību vai pagasta pārvaldi.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Bibliotēkas vienmēr bijušas kultūras, izglītības un informācijas ie
stādes savās apdzīvotajās vietās. Mēs jau nedarām neko vairāk vai citādi kā citas manas kolēģes. Pilsētu un pagasta centru bibliotēkās šīs papildfunkcijas nav aktuālas, jo turpat blakus katra institūcija darbojas atsevišķi. Bet mūsu, jaunklidziešu, vēlme ir, lai pakalpojums iespēju robežās nāktu tuvāk iedzīvotājam.


Lai pilnveidotu un dažādotu savu darbu, sadarbojamies ar visām novada iestādēm, kā arī citām organizācijām, kas izsaka vēlmi pie mums rīkot savus pasākumus. Novada piecas bibliotēkas savstarpēji cieši sadarbojas. Kultūras pasākumu un koncertu organizēšanā izveidojusies laba sadarbība ar novada kultūras centru un Strenču mūzikas skolu. Sadarbojamies ar tūrisma un informācijas centru, attīstības un plānošanas departamentu, novada dzimtsarakstu nodaļu. Jaunās ēkas telpas pielāgojamas pat nelielām teātra izrādēm, jo grāmatu krājuma plaukti viegli pārvietojami. Notikušas pašdarbības kolektīvu izrādes un kora koncerts, tikšanās ar lauksaimniecības nozaru speciālistiem, netradicionālās medicīnas pārstāvjiem un citiem interesantiem cilvēkiem. Dažreiz pasākumu un izstāžu organizēšanā tiek iesaistīti vietējie iedzīvotāji.

Protams, visus šos pasākumus, pienākumus un 
notikumus nevarētu veikt, ja nebūtu attiecīgi izmantojamas vietas un telpas. Bibliotēkā esam divi darbinieki, un mums jābūt ieinteresētiem sadarboties ar visiem zinošajiem, uzticamajiem, jāprot uzklausīt un atrast kontaktu ar visām vecuma grupām, reizēm jābūt stingriem un prasīgiem, radošiem un drošiem, jo esmu pārliecinājusies – nekad nevar zināt, ko nesīs rītdiena. Īsumā tas ir veiksmes stāsts par pagasta pārvaldes, novada pašvaldības darbinieku, ēkas arhitekta Armanda Bisenieka, Jaunklidža iedzīvotāju sadarbību pareizajā laikā, pareizajā vietā un ar pareizajiem cilvēkiem.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.