×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Pagastu dižošanās, tirdziņi un dejas – lustīgi aizvadītas Rēzeknes novada dienas

Foto: Māris JustsFoto: Māris Justs

Bagātīgi un krāsaini pagājušajā sestdienā pavadīts Rēzeknes novada dienu noslēguma pasākums Ančupānu kartodromā, informē Rēzeknes novada pašvaldības pārstāve Madara Ļaksa.

Rēzeknes novada dienās visos 25 novada pagastos nedēļas garumā norisinājās vairāk nekā 100 dažādi pasākumi: koncerti, balles, izstādes, sporta sacensības, radošās darbnīcas un citas aktivitātes, līdz ar to visiem novada iedzīvotājiem kā dalībniekiem, skatītājiem vai organizatoriem bija iespēja iesaistīties svētku norisēs.

Svētkos sestdien, 19. jūlijā, komandas varēja mēroties spēkiem strītbolā, kam sekoja krāšņākais pasākums – pagastu dižošanās, kurā visas 25 Rēzeknes novada pagastu pārvaldes varēja parādīt to, ar ko tās ir bagātas un stipras.

Pasākuma apmeklētāji varēja noteikt, kurā pagastā saimniecēm ir visgaršīgākais siers un pīrāgi, saimniekiem – vislabākais medalus vai šmakovceņa. Nagļi lepojās ar Lubāna zivīm, Rikava – ar šitakē sēnēm, Nautrēni – ar īpašo ķiploku ziedu pesto. Sakstagala sautējums un Rāznas zivju zupa, Ilzeskalna medus šūnas un zāļu tējas no Strūžānu ziedu pļavām – katram pagastam bija ar ko palepoties.

Tāpat pagasti dižojās ar saviem amatniekiem – kalēju Jāni Ļubku Nautrēnos, podniekiem – Pēteri Gailumu Ilzeskalnā, Aivaru un Vēsmu Ušpeļiem Maltā, Staņislavu Viļumu Ozolainē, Vogulu saimi Lendžos, audējām, adītājām, šuvējām. Uz dižošanos bija ieradušies arī pavisam neparasti viesi no seniem laikiem – muižnieks Rika kungs Jozefs ar pani Sofiju, Lūznavas muižas īpašnieks ar savu žilbinoši daiļo dāmu un citi.

Savukārt Bērzgalē varēja ne tikai iepazīties ar bagātīgo vietējo zemnieku produkcijas klāstu, bet arī pārbaudīt savas zināšanas par pagastu konkursā. Šāda pagastu dižošanās novada dienās bija rīkota pirmoreiz, taču rīkotāji bija vienisprātis, ka tā varētu kļūt par svētku tradīciju arī turpmāk.

Novada svētku Amatnieku tirdziņā ar savu produkciju bija ieradušies ap 70 uzņēmēju ne tikai no Latgales vien. Lielākais prieks bija par Rēzeknes novada ražotājiem, jo šādā veidā vietējos uzņēmējus un mājražotājus var atbalstīt un uzmundrināt neturēt sveci zem pūra.

Pēc aizraujošās un smeķīgās pagastu dižošanās sekoja svētku koncerts “Dziedam un dejojam savam novadam”, kurā piedalījās Rēzeknes novada jauktais koris „Ezerzeme”, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, Rēzeknes novada deju kolektīvi un citi. Svētku maratons noslēdzās ar lustīgu nakts koncertu, kurā apmeklētājus priecēja vairāk nekā desmit populāras grupas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+