×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
7. augusts, 2016
Drukāt

Pagrīdes biznesa paradīze – iestādes bezspēcīgas taksometru biznesa kontrolē (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Kontrolējošās iestādes līdz šim bijušas bezspēcīgas centienos apkarot ēnu ekonomiku taksometru nozarē. Valsts ieņēmumu dienesta dati atklāj dramatisku ainu, vēsta LNT ziņas.

Oficiāli taksisti strādā mazāk nekā stundu dienā, un mēnesī “uz papīra” saņem tikai dažus desmitus eiro. Lai situāciju labotu, izstrādāts speciāls nodokļu regulējums, ko plāno piemērot tikai taksometru nozarei. Tiek gan sagaidīts, ka ieviešot jauno kārtību, neizbēgami pieaugs brauciena cena.

66 eiro – vidēji tik liela ir Latvijas taksometru vadītāju oficiālā mēnešalga. Ne velti taksometru jomu Latvijā dēvē par vienu no tumšākajām nozarēm, kurā joprojām valdot deviņdesmito gadu biznesa likumi.

Tematiskajās pārbaudēs regulāri atklāts, ka takšu firmas nepareizi aprēķina nodokļus no darba algām. Tomēr tas problēmu nav atrisinājis. Valdības slēgtajā daļā izskatīts ziņojums par budžeta ieņēmumu palielināšanas iespējām.

Ilmārs Šņucins, FM Valsts sekretāra vietnieks: “Viņi uzrāda darba stundas, kas ir pietiekami mazas. Tiek grozīti gan skaitītāju rādītāji, attiecīgi kontrolējošajām iestādēm nav iespēju pārliecināties par šo nobraukumu. Tiek grozītas deklarācijas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Viens no mafijas naudas atmazgāšans avotiem taxi ,ērti ,labi , ātri un izdevīgi. ne pa velti ne VID ne Policija neko nevar padarīt ! TAGAD sakārtos ! Nezinu kā bet LV ir palikusi vecā labā Taksometru šetmaņu cumfte kura tad sargā šo tirgu no brīvības. Jocīgi bet Īrijā ierasta lieta ir individuālo pakalpojumu ”Taxi” licences ,tik vien tā lieta …bet tas ir ĪRIJĀ . Latvij’\a tas izskatīsies kā mafijas darboņu uzbraucieni ,jo LATVIJĀ policija strādā Formāli kā daudz kas cits ,Formāli vis ir kārtībā (papīri tīri ) bet realitāte atšķiras.

  2. Ne ieņēmuma dienests, ne finanšu ministrijas komunikācijas speciālisti neskaidro sabiedrībai, kādos gadījumos ir jāpieprasa čeks par pakalpojumu. Gan taksī, frizētavā, pirtī, solārijā. sporta zālē un t.t. gan tirgu un dažādos sestdienas tirdziņos un t.t. Jo ir dažādi nodokļu nomaksas veidi, patentmaksa, licenze un t.t.., kad čeku neizsniedz. Braucu ar taksi no Rīgas autoostas uz Brīvdabas muzeju paprasīja 18 eiro, jāmaksā esot pēc skaitītāja rādījumiem un tas arī viss, nekāda čeka. Nesaprotu ar ko nodarbojas valsts iestāžu komunikācijas departamenti, daļas un nodaļas, ka viņu komentāri skaidrojumi par likumiem, noteikumiem nav dzirdami ne Latvijas radio, ne televīzijā. Mūsu valstī visas nodokļu un finanšu konsultācijas notiek par maksu, ko bieži organizē un piedalās paši ierēdņi.

  3. Nav valstiskās gribas – tas ir tad , ja valstiskās struktūras paliek par valstisko struktūru izstrādājumiem…
    ( Tā doma par izstrādājumiem nav mana, bet laba…- parāda politisko, stājas un prāta gļēvumu pildot valsts amatus . Ja tāds izstrādājums 1918. un 1919. gados būtu Kārlis Ulmanis – vai būtu Latvijas valsts?)

  4. galvenā ekonomikas nozare Atbildēt

    Kas gan to būtu varējis iedomāties

Draugiem Facebook Twitter Google+