×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. decembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Pagrieza muguru Bondaram (2)

Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars. Foto - LETARīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars. Foto - LETA

Latvijas Reģionu apvienība bija pazīstama kā municipālpolitikas nišas produkts, kamēr nacionālajās vēlēšanās 2014. gadā neizsitās uz augšu. Augstākajā līgā apvienību pacēla tik glamūra persona kā harvardietis Mārtiņš Bondars un balsu savākšanā nopelni bija jaunatnes masās populārajam spēlētājam Artusam Kaimiņam. Kopš abu frontmenu pāriešanas citā darbā, LRA frakcija iztiek, kā mācēdami. Būdami pasīki opozīcijas strādnieki, reti kad rībina no tribīnes un pastāvošajam režīmam neliek stiprus sinepju plāksterus, kā pieprata Bondars ar Kaimiņu. Reģionāļi atkāpušies dibenplānā, Saeimas bēniņos vai pagrabstāvā, un LRA reitings sašļucis ap 3%, kaut necik avansētāki “lauku” politiķi nekad arī nav bijuši.

Artuss noformējis savu partiju, bet liela auguma Mārtiņam gads bijis svina smaguma pilns, kad palielinās ožamā spirta patēriņš visādu nepatikšanu dēļ. Turklāt bijušie biedri pagriezuši muguru kā Bondaram, tā plānotai savienībai ar “Latvijas attīstībai” – nesakrītot vērtības.

Tādā situācijā, kārtojoties un pozicionējoties Saeimas vēlēšanām, uz pirmo numuru vakancēm jāalgo jauni menedžeri ar varoņu starojumu un balsu pievilkšanas magnētu, lai atrastu, mazākais, 5% vēlētāju, kas ar mieru balsot par LRA. Tā kā novadu vadītāji nepako mantību pamest iesildītās vietas, ar iekšpartijiskām rezervēm ir pašvaki. Vērtīgs jaunieguvums ir sadarbības partneris Smiltēns, bet apvienībai pieslējušies Sudrabas līdzstrādnieki Platpers un Šimfa ir sienāža izmēra politiķi. Jāmeklē papildspēki, apkārtklejojošas dvēseles, kas simpātiskas vēlētājiem. Ziemsvētku vecīša dāvanu maisā jaunu supertalantu nav, jāiztiek ar “vecajām sejām”, kas nav profesionāli fiasko cietēji, bet daudzmaz saziepējami, noberžami, mazgājami, lai stādītu balsotāju publikai priekšā.

Otra izeja iet kompānijā ar kolēģu partijām (kas nav spitālīgie vēlētāju acīs). LRA atbalsta bāze varētu būt reģionālie spēki, kas vēl lemj, kā startēt “lielajās” vēlēšanās, un līdzšinējie opozicionāri saņem mazus uzmanības apliecinājumus no “godājamā partorga” ZZS pulkveža Brigmaņa puses. Augusts neslēpj, ka “Vienotības” izgāšanās gadījumā pirmā izvēle nākt uz pajām par trešo spēku valdības sastāvā būtu Reģionālā apvienība.

Ja veidojas tāda saspēle, vēlētāji gribētu izprast LRA ticību un ideoloģiju, kas atklāta fragmentāri. Dabīgi, partija ir par atbalstu lauku tūrismam, spēcīga sociālās politikas sadaļā, kas skar iedzīvotāju aprūpēšanu ar alu un desiņām, kā arī lai skolās māca spēlēt zolīti, bet ir šis tas, kas liek uzmanīties, ielūkojoties šo kungu kārtīs.

Bondars promiedams brīdina, ka LRA tiks guldināta zem ZZS, vairs nebūs moderni, eiropeiski domājošs spēks. Čaklais rūķis Dainis Liepiņš, šķietami noteicējs pār partijas viedokli, nav ar briljantu reputāciju. Šica goddevība oligarhu izmeklēšanas komisijā liecina, ka katastrofu dakteris stipri respektē personas, kas valsti izmantojušas privātās interesēs. Tas cilvēkiem liks aizdomāties, vai seglot LRA kā gaismas spēku, vai pašreiz tā nodota labā kopšanā un vai nav prātīgākais, ka darbība 12. Saeimā paliek apvienības gulbja dziesma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LRA, bez Bondara, aiziet pa skuju taku.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+