Foto – Juris Kalniņš

Paharam dāvana debijas spēlē 0

Latvijas futbolisti otro uzvaru pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā svinēja Rīgā pret Lietuvas izlasi (2:1), pakāpās uz ceturto vietu un rīt viesos cīnīsies pret grieķiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Tikšanās ar lietuviešiem mūsu izlasei bija pirmā oficiālā spēle galvenā trenera Mariana Pahara vadībā, un komanda viņam sagādāja patīkamu dāvanu. Laukuma saimnieki maču sāka aktīvāk nekā viesi, veidojot vairākus bīstamus uzbrukumus. 20. minūtē Nauris Bulvītis pēc stūra sitiena pretinieku laukuma pusē augstā lēcienā pārspēja Lietuvas izlases vārtsargu Židrūnu Karčemarsku cīņā par bumbu un ar galvu to raidīja vārtu tīklā. Kad līdz pirmā puslaika beigām bija atlikušas trīs minūtes, Artjoms Rudņevs un Valērijs Šabala atņēma lietuviešiem bumbu viņu soda laukumā un ļāva Artūram Zjuzinam gūt otros vārtus gan šajā spēlē, gan paša karjerā Latvijas izlasē. Pirmos viņš iesita 14. augustā Tallinā pārbaudes spēlē pret Igaunijas izlasi (1:1), kas Paharam bija debija valstsvienības galvenā trenera amatā. Tomēr līdz pārtraukumam rezultāta starpību samazināja lietuvietis Deivids Matulevičs, fiksējot mača galarezultātu 2:1, jo otrajā puslaikā neieņemami bija gan Karčemarska, gan mūsu Andra Vaņina sargātie vārti.

Marians Pahars: “Uzvara pirmajā oficiālajā spēlē pie izlases stūres man ir ļoti svarīga, taču pirms tās es ģērbtuvē komandai liku pie sirds – galvenais ir parādīt daudzajiem līdzjutējiem, ka Latvijas valstsvienība māk spēlēt futbolu. Komandas spēle mani apmierina. Būs interesanti redzēt, vai tikpat konstruktīva tā būs arī otrdien Pīrejā pret Grieķijas izlasi.”

Pīrejā mūsu komandā nebūs Rudņeva un Šabalas, jo abi sapelnījuši pa divām dzeltenajām kartītēm. Piektdien grieķi viesos negaidīti pieticīgi pārspēja turnīra pastarīšus Lihtenšteinas futbolistus (1:0), bet vēl pārsteidzošāks ir G grupas līdervienības Bosnijas un Hercegovinas izlases zaudējums mājas spēlē pret slovākiem (0:1).

Sensācija brieda D grupas spēlē Tallinā, kur igauņi pēc Konstantīna Vasiļ­jeva gūtajiem diviem vārtiem bija vadībā pret Nīderlandes izlasi ar 2:1 līdz pat kompensācijas laika trešajai minūtei. Taču tajā sarkano kartīti saņēma mājinieks Raijo Pīroja, holandietis Robins van Pērsijs realizēja 11 m soda sitienu, un cīņa beidzās neizšķirti (2:2).

FUTBOLS

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA, EIROPAS ZONA

G grupa

* Latvija – Lietuva 2:1 (2:1), Bulvītis (20.), Zjuzins (42.); Matulevičs (44.).

Latvija: Vaņins, Gabovs, Bulvītis, Gorkšs, Maksimenko, Siņeļņikovs, Laizāns, Rugins (Lazdiņš, 74. min), Zjuzins (Cauņa, 64.), Šabala, Rudņevs (Rode, 90+3.).

* Bosnija un Hercegovina – Slovākija 0:1 (0:0), Pečovskis (77.).

* Lihtenšteina – Grieķija 0:1 (0:0), Mitroglu (72.).

Turnīrā: 1. Bosnija un Hercegovina 16 (5-1-1, 23:4), 2. Grieķija 16 (5-1-1, 8:4), 3. Slovākija 12 (3-3-1, 8:5), 4. Latvija 7 (2-1-4, 8:15), 5. Lietuva 5 (1-2-4, 5:10), 6. Lihtenšteina 2 (0-2-5, 3:17).

10. septembrī: Lietuva – Lihtenšteina, Slovākija – Bosnija un Hercegovina, Grieķija – Latvija.

A grupā: Maķedonija – Velsa 2:1 (1:1), Skotija – Belģija 0:2 (0:1), Serbija – Horvātija 1:1 (0:0). B grupā: Čehija – Armēnija 1:2 (0:1), Malta – Dānija 1:2 (1:1), Itālija – Bulgārija 1:0 (1:0). C grupā: Kazahstāna – Fēru salas 2:1 (0:1), Īrija – Zviedrija 1:2 (1:1), Vācija – Austrija 3:0 (1:0). D grupā: Rumānija – Ungārija 3:0 (2:0), Turcija – Andora 5:0 (2:0), Igaunija – Nīderlande 2:2 (1:1). E grupā: Norvēģija – Kipra 2:0 (1:0), Šveice – Islande 4:4 (3:1), Slovēnija – Albānija 1:0 (1:0). F grupā: Krievija – Luksemburga 4:1 (2:0), Ziemeļīrija – Portugāle 2:4 (1:1), Izraēla – Azerbaidžāna 1:1 (0:0). H grupā: Ukraina – Sanmarīno 9:0 (3:0), Polija – Melnkalne 1:1 (1;1), Anglija – Moldova 4:0 (3:0). I grupā: Gruzija – Francija 0:0, Somija – Spānija 0:2 (0:1).