×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Pahars: Esmu gatavs vadīt Latvijas izlasi

Dainis BušmanisDainis Bušmanis

Negrasos iznīcināt visas Aleksandra Starkova iestrādnes, taču man ir savas idejas un ieceres – Latvijas futbola izlases jaunais galvenais treneris Marians Pahars, pārņemot stafeti no sava darbaudzinātāja un autoritātes, nesola kardinālas pārmaiņas valstsvienības spēlē. Ar viņu līgums parakstīts līdz 2018. gada Pasaules kausa cikla beigām. 

Prezidenta iniciatīva

Pirmdien notika Pahara kā izlases galvenā trenera iepazīstināšanas preses konference. Tās ievadā par 36 gadus veco Marianu bija sagatavots video sižets, kurā aptuveni trīs ceturtdaļas no laika aizņēma spēlētāja gaitu kopsavilkums. Uzbrucēja karjera bija spilgta, bet trenera arodā vien pirms trīsarpus gadiem tika sperti pirmie soļi – vispirms kā Aleksandra Starkova asistentam “Skonto”, tad divas sezonas šīs pašas komandas galvenā trenera amatā un kopš šī gada janvāra – Latvijas U-21 izlases vadības grožu pārņemšana.

“Ceru, ka pēc desmit gadiem šādu sižetu varēs izveidot par Mariana trenera karjeru,” Paharam veiksmi novēlēja Latvijas futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons. Vēl pirms mēneša viņš pauda stingru atbalstu Aleksandram Starkovam un arī tagad paliek pie domām, ka viņš ir profesionālākais un spējīgākais Latvijas treneris. Taču Starkovs pats vēlējies atkāpties.

Iepriekš Indriksons bija minējis, ka no Latvijā zināmajiem speciālistiem redz trīs trenerus, kas varētu uzņemties valstsvienības vadību – Tamazu Pertiju, Romānu Grigorčuku un Geriju Džonsonu. Bija vēl arī vairāki ārzemju treneri, bet Paharu kandidātu vidū neminēja. “Pahara izvirzīšana bija mana iniciatīva, un neviens neizteica būtiskus iebildumus,” skaidroja Indriksons. “Gribam savu treneri – jaunu, ambiciozu un perspektīvu. Protams, tas ir risks, bet risks ir vienmēr. Iekšējā sajūta saka, ka varētu izdoties.”

Mācās latviešu valodu

“Vadīt nacionālo izlasi man ir liels gods un atbildība. Esmu tam gatavs. Ja tā nebūtu, tad šeit nesēdētu,” sacīja Marians Pahars. Viņš un arī Guntis Indriksons pateicās Starkovam par ieguldīto darbu izlases labā. Petroviča otrajā ērā no 2007. līdz 2013. gadam valstsvienība aizvadīja 62 spēles, izcīnot 18 uzvaras, 13 reizes cīnoties neizšķirti un piedzīvojot 31 zaudējumu.

“Starkovs bija man līdzās gan spēlētāja, gan trenera karjeras sākumposmā. Nav noslēpums, ka viņš kā speciālists un personība man ir autoritāte,” Pahars norādīja, ka neizjauks līdzšinējās izlases iestrādnes, taču jauninājumi būšot. Arī sastāvā varot parādīties gan jauni kandidāti, gan jau mazliet piemirstu spēlētāju uzvārdi. Pagaidām gan tie neizskanēja. Tāpat kā Pahara palīgu komanda, taču tā par 90 procentiem būšot no U-21 izlases.

Pahars nekonkrēti atbildēja uz jautājumu, kāpēc, viņaprāt, pēdējā gada laikā izlases rezultāti ir tik vāji. Tas esot vairāku faktoru kopums, jāņem vērā arī spēlētāju konkurētspēja. Jau stājoties U-21 izlases vadībā, Pahars nesolīja debesmannu un arī tagad bija piezemēts. Esot gatavs, ka sākumā būs zaudējumi. “Negaidiet brīnumus. Mēs sarunājām, ka būsim vienoti un neveiksmes nenovirzīs no ceļa,” Indriksons uzsvēra, ka futbola sabiedrība uz Paharu neizdarīs spiedienu.

Pirmā Pahara publiskā uzstāšanās jaunajā amatā notika krievu valodā, taču Marians aktīvi ar skolotāju mācoties latviešu valodu un jau tuvākajā nākotnē apsolīja runāt valsts valodā. Pirmā spēle viņam būs pēc nepilna mēneša – pārbaudes cīņa 14. augustā Tallinā pret Igauniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+