Sports
Futbols

Pahars kļuvis par projekta “Futbola klases” jauno futbolistu mentoru0


Marians Pahars.
Marians Pahars.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Bijušais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars kļuvis par Rīgas Hanzas vidusskolas un futbola skolas “Metta” kopprojekta “Futbola klases” sistēmas jauno futbolistu mentoru, vēsta “Metta”.

Futbola klašu sistēmas nosaukumu arī godās mentora vārds, un turpmāk tās sauks “Mariana Pahara futbola klases”. Pahars darbosies ar jaunajiem futbolistiem individuāli, palīdzot ar padomiem karjeras ceļā, kā arī motivēs sasniegt mērķus. Tāpat Pahars sekos līdzi puišu izaugsmei, sniedzot profesionālus ieteikumus, analīzi, veicinot jauno futbolistu izaugsmi un personības veidošanos.

“Pirms kāda laika aprunājos ar Andri Rihertu un Ģirtu Mihelsonu, kuri piedāvāja man šādu iespēju, izteica šādu ideju par futbola klašu sistēmu. Šobrīd esam gatavi to realizēt īstajā dzīvē, esam vienisprātis un nonākuši pie viena kopsaucēja. Esmu priecīgs, ka varu ar savu dalību palīdzēt un pieredzi dalīties ar jaunajiem futbolistiem, iesaistīties viņu futbola dzīvē. Vakar tieši satiku daļu no puišiem, pats apzinos, ka mans karjeras ceļš viņiem ir labs piemērs, jo pats esmu mācījies šāda tipa specklasēs, esmu gājis cauri šādai sistēmai. Viņi ir lieliski puiši, kuri ieklausās, ņem vērā padomus. Dzīve rādīs, kā viņiem izdosies, bet es ticu, ka viņiem izdosies – tie ir ļoti talantīgi puiši! Viennozīmīgi – esmu ļoti pagodināts iesaistīties šādā futbola projektā,” “Metta” citē Pahara teikto.

“Tā ir lieliska iespēja visiem jaunajiem futbolistiem gūt pavisam jaunu pieredzi un uzzināt ko jaunu. Mēs varam salīdzināt mūsu ceļu ar Latvijas leģendārā futbolista ceļu, smelties padomus un šo ceļu apspriest un izanalizēt. Marians Pahars mums spēs iemācīt daudz ko jaunu, sniegt jaunas perspektīvas, un palīdzēs paskatīties no sava skata punkta gan kā futbolists, gan kā treneris,” atzīst Rīgas Hanzas vidusskolas futbola klašu programmas audzēknis Oskars Vientiess.

Pahars futbola prasmes ir apguvis tieši Latvijā, jauniešu vecumā trenējoties specklašu režīmā deviņas reizes nedēļā, kā arī nonākot “Skonto” sistēmā, kur aizvadīja individuālos treniņus profesionālu speciālistu uzraudzībā.

“Metta” uzsver, ka leģendārais Latvijas futbolists un treneris ir lielisks piemērs jaunajiem futbolistiem, kā izvirzīt un sasniegt visaugstākos mērķus. Viņam kļūstot par mentoru, darbs ar “Futbola klašu” sistēmas audzēkņiem neapšaubāmi būs milzīgs ieguvums jaunajiem futbolistiem.

Pašlaik 41 gadu vecais Pahars no Latvijas izlases galvenā trenera amata atkāpās pērn pavasarī. Pahars Latvijas izlases galvenā trenera amatu ieņēma kopš 2013.gada vasaras, kad atkāpās Aleksandrs Starkovs.

Pahars izlasi vadīja 33 oficiālās izlašu spēlēs, kurās tika izcīnītas astoņas uzvaras, desmit reizes nospēlēts neizšķirti un 15 mačos zaudēts, bet vārtu attiecība šajos mačos bija 28:49 par sliktu Latvijai.

Pahars ir viens no visu laiku slavenākajiem Latvijas futbolistiem, kurš pasaules atzinību ieguva Anglijas premjerlīgas klubā “Southampton”, kurā debitēja 1999.gadā. Anglijā Pahars aizvadīja vairākas labas sezonas, Southemtonas komandas rindās 137 spēlēs gūstot 43 vārtus. Viņš joprojām tiek uzskatīts par labāko Latvijas futbolistu, kurš jelkad spēlējis futbola dzimtenes augstākajā līgā.

Saistītie raksti

Savukārt Latvijas valstsvienības rindās Pahars savulaik aizvadīja 75 spēles, gūstot 15 vārtus, piedaloties arī 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur gan nebija pamatsastāva spēlētājs, jo pirms tam viņam nācās ārstēt savainojumu.

Pēc profesionālā futbolista karjeras beigām Pahars 2010.gadā kļuva par titulētā Rīgas “Skonto” trenera asistentu, bet vēlāk arī par galveno treneri. Darbu “Skonto” vienībā speciālists atstāja 2012.gada decembrī, kad Paharu nomainīja gruzīnu speciālists Tamazs Pertija.

LA.lv