Pahars: Līdz noraidījumam bija laba spēle 0

Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars pēc piektdienas zaudējuma ar 0:3 ”Skonto” stadionā Islandei Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē sacīja, ka līdz palikšanai mazākumā spēle bijusi laba.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Par otro dzelteno kartīti 55. minūtē no laukuma tika noraidīts Artjoms Rudņevs. Līdz sarkanajai kartītei bijusi laba spēle. Diemžēl pēc tam Islande parādījusi savu pārspēku. ”Mums bija grūti, paliekot desmit spēlētāju sastāvā, kad izpaudās Islandes pārākums, un viņi bija labāki par mums,” sacīja Pahars.

Vinš norādījaa, ka Islande pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu un izdarīja daudz centrējumu, taču pēc tam, kad tai daudz kas neizdevās, varēja just, ka pretiniekos iezogas nervozitāte, kādēļ viesi mainīja spēles plānu.

Treneris uzsvēra, ka Rudņeva noraidījums pretiniekiem nāca par labu, taču viņš tajā nemeklēja attaisnojumus. Pirmajā puslaikā mājinieki darbojušies kā plānots, aizsardzība bijusi labā līmenī, taču uzbrukumā nav sanācis cerētais. Pirms spēles Pahars bija devis norādījumu darboties agresīvi, taču ja ir jau dzeltenā kartīte, tad jāspēlē uzmanīgāk. Viņam radies tāds iespaids, ka uzbrukumā iezagusies nedrošība.

”Spēlētāji centās, spēlēja uz noteikumu pārkāpuma robežas, taču mēs citādāk pret tādām komandām kā Islande, nemaz nevaram spēlēt. Spēles beigu daļā mums pat bija iespējas, taču tobrīd jau rezultāts bija tāds, ka Islandei vairs nevajadzēja izdarīt spiedienu uzbrukumā,” teica Pahars.

Par pirmajiem zaudētājiem vārtiem, kad īsu brīdi pirms tam vārtsargs Aleksandrs Koliņko izskrēja tālu no vārtiem, Pahars atbildēja, ka šobrīd nezina, kādēļ. ”Bet ja skrēja, tātad, vajadzēja. Daudz svarīgāk ir tas, ka aizsargi atļāva izdarīt sitienu pa vārtiem,” Pahars nevēlējās vainot Koliņko zaudētajos vārtos.

Treneris negribēja vērtēt vai tas ir sāpīgākais zaudējums trenera karjerā. Par to viņš vēl nav domājis, taču teica, ka arī spēlētājiem jāsāk gatavoties pirmdienas spēlei pret Turciju.

Islandes komandas galvenais treneris Larss Lāgerbeks atzina, ka viņa komanda bija labāka, dominēja, bija vairāk iespēju, taču arī Latvija bija labi organizēta ar kādām grūti spēlēt.

Pēc gūtajiem vārtiem islandiešiem kļuvis vieglāk. Palīdzējis arī tas, ka pretinieki palikuši mazākumā. Zviedru speciālists pauda prieku par Islandes komandas startu kvalifikācijas turnīrā, taču nesteidzās savu vadīto komandu ierindot starp grupas favorītiem. Pirmajā puslaikā islandiešiem bijušas trīs labas iespējas, komanda vairāk uzbrukusi, kas liecina ka agri vai vēlu vienus vai divus vārtus tā gūs. Tāpēc viņš bijis mierīgs.

Ātrāk gūt vārtus nav izdevies tikai tāpēc, ka Latvija labi darbojusies aizsardzībā.