×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Kā vērtējat jaunās valdības aprises?

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma piedalās Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Leonīds Jesperiņš, 
sertificēts būvinženieris Jūrmalā: 
”Kaut gan žēl, ka Dombrovskis aizgāja prom, uzskatu, ka jaunā valdība strādās labāk. Laimdotā Straujumā man patīk mērķtiecīga latviešu zemnieces stingrība. Par ministriem neko neteikšu, jo Laimdotai Straujumai ar to komandu būs jāstrādā un jādara tā, kā viņai būtu vieglāk. Ceru, ka valdība sakārtos situāciju būvniecībā, kur valda tāda nevarība un haoss, ka trūkst vārdu.”

Ginta Ķeruka Limbažu novadā: 
”Straujumas kundzei nevajadzētu piekāpties katram, kurš prasa portfeli valdībā. Žēl, ka jāiet prom Artim Pabrikam. Nedomāju, ka jaunā valdība strādās slikti. Lai Dievs palīdz, ka tā tiktu galā ar visiem uzdevumiem. Taču Dombrovskim vispār nevajadzēja atkāpties, tad nebūtu bijis jātērē tik daudz laika jaunas valdībai veidošanai. Zaļzemnieki bija laba un konstruktīva opozīcija, varēja tā turpināt.”

Ingrīda Stroda Rīgā: 
”Atkāpās Valdis Dombrovskis, bet – vai nevarēja palikt tie paši ministri? Paies laiks, kamēr jaunie iestrādāsies. Paldies Dievam, Vilks paliek, satiksmes ministrs – arī. Izcils bija tieslietu ministrs Bordāns, bet viņš iekāpa skudru pūznī, un ar viņa aiziešanu prom daudzas lietas tiks nobremzētas. Absolūts neprāts bija mainīt aizsardzības ministru.”

 

Edīte Krastiņa Ķoņos: 
”Labi, ka Dombrovskis tik ilgi, mierīgi un prātīgi ir izvadījis Latviju cauri krīzes laikiem, kaut vēl jau nejūtam, ka valsts iet augšup. Žēl, ka Straujuma iet prom no Zemkopības ministrijas. Bet varbūt notiks kā astrologa pareģojumā – Latvija uzplauks tad, kad tās priekšgalā būs sieviete? Nezinu, ko jaunu var izdarīt cits labklājības ministrs, ja nodokļi ir tik, cik ir, naudas tik, cik ir? Bet visvairāk sāp sirds par to, ka iztukšojas lauki. Rūjienas pusē to pesimismu nejūt, bet daudzviet citur gan. Ticība labajam jau paliek, tomēr – cik ilgi varam iet tā klupdami krizdami?”

Eleonora Zīmele, 
pensionāre Riebiņu pagastā: 
”Žēl, ka no valdības jāaiziet Artim Pabrikam un Jānim Bordānam. Manuprāt, viņi kopā ar Rinkēviču bija visgodīgākie un profesionālākie ministri. Mēs te Latgalē, pat jauno gadu sagaidot, runājām par politiku. Žēl, ka tā noticis, vajadzēja Valdim Dombrovskim ļaut strādāt. Mani paziņas spriež, ka tos zemūdens akmeņus, kāpēc valdībai bija jāatkāpjas, mēs nekad neuzzināsim.”

Arvīds Bušmanis Sabilē: 
”Notiek tirgošanās par amatiem, vēl jau nevar zināt, kas būs Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas vadībā. Labi, ka Ilze Viņķele vairs nebūs ministre, dažus viņas izteikumus uztvēru kā ņirgāšanos par pensionāriem. Valda Dombrovska priekšā – cepuri nost! Vadīja valsti krīzes laikā, žēl, ka nepalika līdz nākamajām vēlēšanām. Laimdota Straujuma ir nopietns cilvēks, ceru, ka viņas vadībā ministri strādās labi.”

Inga Kājiņa, pensionāre Rīgā: 
”Klusa cerība, ka Laimdota Straujuma ir Dombrovska “frontes” pusē un ka pēc iespējas ieturēs viņa kursu. Nevar necerēt, ka būs labāk. Jo citādi nav iespējams dzīvot.”

Laimonis Ludiņš Mežotnē: 
”Nesaprotami, ka daļa politiķu ir gluži kā tapiņas, kas der visur kur. Manuprāt, jāliek katrs tajā vietā, par ko viņam ir profesionāla saprašana.”

Artūrs Grīslītis Rīgā: 
”Esmu saskaitījis, ka Veselības ministrijā mums bijuši jau 27 ministri, un – vai katra nākamā laikā kas ir uzlabojies? Jaunā valdība ir kā kāršu spēle ar tiem pašiem kungiem un kalpiem. Straujumas kundze ir deklarējusi, ka turpinās Valda Dombrovska kursu, un tad jau nekas īpaši nemainīsies.”

Uzziņa


Topošās valdības 
darba prioritātes


* Eiropas Savienības fondu apgūšanas programma.

* Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas pabeigšana un jautājums par būvniecības jomas regulējumu.

* Turpināt iesākto politiku, kas balstīsies uz ekonomiskās izaugsmes, stingras fiskālās atbildības, ilgtspējas un sociālās solidaritātes, kā arī nozaru savstarpējās sadarbības principiem.

* Rīcībpolitika, kas veicinās stratēģisko mērķu – iekšzemes kopprodukta pieauguma uz vienu iedzīvotāju, ienākumu nevienlīdzības mazināšanas un iedzīvotāju skaita dabiskā pieauguma – sasniegšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+