×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Pajautājiet Piebalga kungam! (24)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Mūsu ēras trešajā gadu simtenī kādreiz vareno Romu piemeklēja dziļa ekonomiskā un politiskā krīze. Romas impērija bija kļuvusi pārāk liela un pārāk pārtikusi. Lai pārvaldītu daudzās provinces, vajadzēja milzīgu birokrātisko aparātu, lai nosargātu robežas – lielu un dārgu armiju. Sajutuši viegli gūstamu labumu un redzēdami, ka robežas ir viegli caurstaigājamas, bet pašu Romu plosa pretrunas, impērijā no visām pusēm gāzās iekšā barbaru ciltis – Āzijas nomadi, huņņi un goti, skoti un sakši. Roma, kādreiz varenā un lepnā Roma, sabruka un tika izlaupīta zem barbaru invāzijas viļņiem.

Man liekas, kaut ko līdzīgu, vienīgi mūsdienīgā izpildījumā varam vērot arī šodien. Eiropas Savienībā visas valstis nav vienlīdz bagātas, bet kopumā tā ir pārtikusi valstu apvienība ar augstu dzīves līmeni. Pēc Vācijas pabalstiem, Francijas labumiem, Austrijas labklājības vai Zviedrijas sociālajām garantijām tīko ļoti daudzi. ES nule kā pārcietusi ekonomisko krīzi, šobrīd to nomoka Grieķijas populisti. ES pārvaldīšanai tiek uzturēts milzīgs birokrātisks aparāts Briselē, un lielā daļā Dienvideiropas valstu ir diezgan vāji apsargātas robežas. To apjēguši Āfrikas kontinenta iedzīvotāji, kuri nu jau masveidā dodas uz Eiropu. Nedz Grieķijas varas iestādēm, nedz Itālijas robežsargiem nav tik daudz tehnisku līdzekļu un cilvēku, lai šo lavīnveida procesu kontrolētu.

Eiropas Savienība ilgu laiku piekopa Āfrikas piebarošanas politiku. Melnajā kontinentā pēdējos gados ir ieguldīti vērā ņemami līdzekļi. It kā lai celtu dzīves līmeni, uzlabotu medicīnisko aprūpi un tamlīdzīgi. Tuvāk un detalizētāk par palīdzības programmām Āfrikas kontinentam varētu pastāstīt Andris Piebalgs. Būdams ES attīstības komisārs, Piebalga kungs, spriežot pēc publikācijām, vairāk laika pavadīja Āfrikā nekā Eiropā. Mums vajadzētu izmantot unikālo iespēju par to pavaicāt, jo Piebalga kungs nesen atgriezies dzimtenē un vienubrīd pat tika minēts kā iespējamais Valsts prezidenta amata kandidāts no “Vienotības”, bet nākotnē tiek uzskatīts par iespējamo partijas līderi. Diemžēl izskatās, ka Piebalga kunga uzraudzītās palīdzības programmas šobrīd nes pilnīgi pretējus augļus – afrikāņi ir apjautuši, ka Eiropā ir nauda!

Eiropas politiķi stāsta, ka laivās esot kara bēgļi. Ko gan citu klāstīt, pretējā gadījumā būtu jāatzīst – daudzi, ai, cik daudzi no viņiem ir ekonomiskie migranti, un viņu ierašanās ir tiešas ES agrākajos gados piekoptās politikas sekas. Nav noliedzams, ka šobrīd vairākās migrantu zemēs notiek karadarbība vai varu tajās sagrābuši nedemokrātiski režīmi, bet vai patiesi viņi visi bēg no kara? Ja ģimene glābj savu kailo dzīvību, tad, ierodoties patvēruma zemē, tā nesāk ar paziņojumu: šajā zemē pabalsti ir pārāk niecīgi, gribu nokļūt Lielbritānijā vai Norvēģijā! Rāpšos pāri žogam uz Maķedonijas robežas, iešu pa dzelzceļa stigu cauri Serbijas robežai, gribu nokļūt Ungārijā, jo tā ir Šengenas zonas valsts! Aizvien vairāk tiek runāts par labi organizētām cilvēku kontrabandas bandām, kuras par attiecīgu samaksu nogādā Eiropā labākas dzīves tīkotājus. Laivu aiz laivas, pūli pēc pūļa, apgādātus ar instrukcijām par pabalstu lielumu dažādās ES dalībvalstīs. Kā kādreiz barbaru cilšu invāzija Romas impērijā.

Eiropas politiķi ilgi negribēja redzēt Putina režīma patieso seju, līdz nāca Krimas aneksija un skarbā atgriešanās realitātē. Arī bēgļu krīze pēc kāda laika piespiedīs Eiropas politiķus izvērtēt migrācijas patiesos cēloņus. Diez vai izdosies savas aplamās politikas sekas solidāri sadalīt pa galviņām. Trešajā gadu simtenī Roma neizturēja barbaru cilšu invāziju un sabruka. Vai šodienas Eiropas Savienība izturēs bezgalīgu Āfrikas kontinenta bēgļu pieplūdumu?

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. pastāstiet man, naivam nodokļu maksātājam Atbildēt

  Es nesaprotu, kādēļ mēs barojam gan savu, gan svešu armiju; uzturam robežsargus un zemessargus, labi barojam visu savu un ES “verhušku”, ja šī melnā siseņu bara priekšā izrādamies pilnīgi bezspēcīgi?

 2. Bez Putina pieminēšanas autors vēl nav iemācījies rakstīt!
  Gluži kā Oliņmātei ar Dieva piesaukšanu vietā un nevietā!
  Par bēgļiem jeb migrantiem!Kadafi brīdināja Eiropu,kad tā kopā ar ASV bombardēja Lībiju un gāza tās likumīgo valdību, atverot vārtus Āfrikas migrantiem uz Eiropu!
  “” Viņi nāks pakaļ tam, ko esiet viņiem nolaupījuši!”” : tie bija Kadafi vārdi, pirms amerikāņi viņu sagūstīja un vēlāk atdeva pūlim nogalināšanai mocekļa nāvē!

 3. super. Piekrītu ir visam. Tikai mūsu saucieni ir kā saucēja balss tuksnesī…

 4. Kādi gan latvieši ir suņi. Kad tikai kādu apriet. Salauza izglītības sistēmu? Nu ejiet un salabojiet!! Tas jau nav tik vienkārši vai ne? Vienkāršāk ir viedi vāvuļot.

 5. Ārprāts, cik daudz stulbu komentāru.
  Kad pārpalikušajiem latviešiem būs jāuztura 50% 25 gadīgu melno brāļu, kuri no visas sirds ienīst balto rasi par visa viņu kontinenta pavedzināšanu ( viņi nesaprot, ka to izdarīja pelēkā rase ar balto rokām) , tad sāpošā mugura un izvarotās meitas liks nākt pie prāta.

 6. Ko tā krieviskā reklāma te dara? Kam tā domāta???

 7. Mūsu sabiedrība ir veca un mums ir grūti uzturēt pašiem savus pensionārus, bērnus un grūtdieņus. Te ir traka perspektīva – uzturēt vēl tūkstošus, kuri nekad neķersies pie darba. Ja nu reti izņēmumi.

 8. Kara un ekonomiskos bēgļus apvieno tas, ka viņi ir izmisuši pēc labākas dzīves, jo vairākās paaudzēs viņu valstīs, kas kādreiz ieguva (nevis atguva) neatkarību (koloniālās varas neatkarību atļāva tikai, nemainot teritoriju koloniālās robežas, kam nebija nekāda sakara ar Āfrikas un Tuvo Austrumu tautu apdzīvotajām robežām) nekas nemainījās, tikai kļuva vēl sliktāk. Kādreiz lasīju, ka aparteīda laiku Dienvidāfrikā melnajiem āfrikāņiem bija augstākais dzīves līmenis Āfrikā. Cik ilgi cilvēks var sev iestāstīt, ka lielākas ciešanas šajā pasaulē nodrošinās labāku dzīvi viņā saulē, ja jāredz, kā no bada mirst tavi bērni? Tajā pašā laikā – kāpēc Latvijā daudziem ir noraidoša attieksme pret bēgļiem? Tāpēc, ka vairums cilvēku Latvijā nejūtas stabili savā zemē. Valsts izskatās kā “milzis ar māla kājām”, kas var sabrukt pie pirmās iespējas. Vai nu tā būtu kārtējā pasaules ekonomiskā krīze, vai Krievijas izraisīts “zaļo cilvēciņu” iebrukums. Arī latvieši ir izslāpuši pēc labākas dzīves un stabilitātes, tāpēc daudzi jūtas apdraudēti no jaunas migrācijas draudiem. Mūsu prese jau īpaši neafišē, taču to cilvēki, kas ceļo, paši jūt, cik bīstami reizēm ir rajoni citās valstīs, kur lielā skaitā dzīvo citu rasu vai tautu pārstāvji.

 9. nav nekāda pienākuma Latvijai ES ietvaros pieņemt bēgļus..
  tāpat kā nevienai citai nav mūsu apmeklētāji jāpieņem.
  to nedrīkst pieprasīt

 10. @ Edgars … piekritu …

  … Jo, manigakas paliek migracijas problemas un dzilaka analize par sis migracijas krizes celoniem un attistoso procesu, jo vairak rodas aizdomas par Krievijas, ASV, ES un to paklautai Bezabrenes bijuso un esoso valdibu atbildigo paslepto un nodevigo politiku – par tiem, kuri aiz savam propogandas lavinam par universialam cilvektiesibam un globalisma prieksrocibam ir devusi kadai ar bankieriem saistitai klikei prieksrocibas un pat autoritati un tiesibas iespet panakt savu: Eiropas kulturas neseju nacionalo valstu rekolonizaciju un tadejadi talaku kosmopolitanizaciju … ! Tas vinu uzurpetas tautu tiesibas, kas bijpatik visiem ‘imperialistiem’, vinu atskirigi pasakto, bet eventualo globalas kontroles merku sasniegsanai, jo tiem padotie ir vel apsesti un kontroleti pielietojot vienalga kadu transformetu imperialistisku ideologiju!

  … Nu jau paliek daudz vieglak apzinat kontrolpunktus no kuriem tiek virzita si pedeja ES kosmopolitanizacija: ka morala recidivisma apmakta Kremla, ta globalisma protagonistu cietoksna Valstrita, vai religijas ekstremistu punktiem Tuvajos Austrumos …

 11. esmu piedalijies semināros,kur stāstīja par Piebalga darbiem Āfrikā-viņš tur māca,kā ierīkot sausās tualetes,lai uzlabotu sanitāros apstākļus.Lai audzinātu pienākuma apziņu,māca taupīt dzeramo ūdeni,pārdodot to par nelielu summu

 12. Piebalgs – izglītības ministrs faktiski likvidēja ķīmijas un fizikas mācīšanu skolās, izpārdeva bērnudārzus, kā finanšu ministrs paziņoja, ka valsts pārņem Banku Baltija (daudzi uzticējās un zaudēja naudu), kā Eiropas enerģētikas komisārs turpināja izstādāt tikai plānus, ber Krievija turpināja savu enerģētika politiku, kā Eiropas attīstības komisārs Āfrikai nedeva ” makšķeri, bet zivis” un viņi pierada, ka visu piegādās. Tāda ir šī kunga CV – to jāatceras!

  • Turpinot to Lao Dzi domu – viņi saprata, ka tur ir daudz zivju un vienkāršāk ir doties tām pakaļ, neviss izgudrot makšķeri!

 13. BET KĀDU KRIEVU VELNU PĒC BĒGĻU BĒRNUS MĀCĪS KRIEVU VALODĀ ?
  LATVIJĀ MĀCĪBĀM JĀBŪT VIENĪGI LATVIEŠU VALODĀ !!!

 14. Ko tad viņš dara, lai apturētu bēgļu kontrobandu? Neko, tikai skaisti vāvuļo! Kauns par šādu “latvieti”

 15. Piebalgs ir vīrs ar riekstiem – aizfīrēja EU naudu uz Afriku un tā koferos atgriezās Europas bankās. Diez vai veiksmīgu korumpantu un naudas atmazgatāju ir pareizi saukt par āzi.

 16. Piebalgam mātes Āfrikas bēgļu un dārgās drēbēs ģērbto slaistu armija nav pa kaulam un rādās pagaidām eiropai arī ne, kamēr nenotiks kaut kas radikāls

 17. arī pareizs viedoklis-kara bēgļi nerautos uz Vāciju, bet paliktu Ungārijā ,kur arī nekaro, galu galā kāda tam nozīme , galvenais ir Miers!? tie lielākoties ir slaisti ,kas jau grauj un graus eiropas ekonomiku un drošību – labi ģērbusies agresīvi noskaņota jaunatne ar dārgiem aifoniem rokās …. pagaidām… un līdz automātam nav tālu. kā teica viens ārzemnieks- tuvējā nākotnē Vācija karos ar Franciju, jeb turku un musulmaņu utt kolonijas savā starpā

 18. Ko agrāk darīja ar ļautiņiem, kas līda svešā mājā bez prasīšanas? Kāpēc varturi mums tagad stāsta, ka ar to jāsamierinās?

  • Cik naivs jautājums! Vai tad mēs nepiedzīvojām to pašu? Vajadzēja samierināties un nevarīgi noskatīties kad pie mums iebruka krievu pūļi un ne jau bēgdami no kara, bet tāpat kā šodienas āfrikāņi cierēdami uz Latvijas labumiem. Laikam jau mūsu valdība, kas ir samērā jauna gados neizprot šo notikumu sasaistību.Un pie mums taču ir demokrātija, lai mācās kādā valodā grib par latviešu līdzekļiem.Un visi tie kas aģitē un sludina bēgļu uzņemšanas humanitāro nepieciešamību, lai paši parāda ka uzņem savās ģimenēs vismaz pa vienai bēgļu ģimenei. Lūdzu Godmaņi, Rnkēviči, Kozlovski , Straujuma – rādiet piemēru. Un tie Kuldīgas, Valmieras, Valkas pašvaldību vadītāji kuri ar nožēlu konstatē, ka bēgļus obligāti jāuzņnem, bet tikai pie viņiem neesot vietas, tad lai atdod savus dzīvokļus cilvēcības vārdā.

 19. Jā, Piebalga kungs arī ir atbildīgs par šo putru ar bēgļiem. Bet, šķiet, ka Piebalga kungs jau sava karjerisma sākumā, ticis par izglītības ministru, sāka vārīt putru, kas tagad ir grūti izstrēbjama, tieši izglītības druvā. Un putras vārīšanas sāls toreiz bija netīrā ūdens izliešana no vannas kopā ar bērnu, kas tika mazgāts, jeb, vienkāršāk sakot- tika noliegts tas labais no vecajiem laikiem, ko tomēr bija vērts saglabāt LV izglītības sistēmā. Un tagad esam pie sasitas siles šajā jomā. Vai Piebalgam pietiks vīrišķības atzīt savas kļūdas? Domāju, ka nepietiks.

 20. Vai vienkāršāk – šāds ir Vienotības Piebalga jau kā bijušā eirokomisāra darba rezultāts …pilna Eiropa ar bēgļiem pēc pabalstiem. Ja vēsturē , savulaik kāds Piebalgs bija Latvijas Izglītības ministrs un toreizējais darba rezultāts – turpināta divvalodīga izglītība, kā PSRS laikā,bet bija iespēja pēc neatkarības atgūšanas…(No 1990. līdz 1993. gadam Piebalgs Ivara Godmaņa kabinetā bija tautas izglītības ministrs). Tā kā neveiksmīga vadība ministrijā un tad Briselē kā komisāram – abos gadījumos čiks… Ar bailēm gaidu, kad būs trešais…

  • Bioloģijas likumi ir nepārvarami: laid kurā dārzā gribi – āzis paliks ĀZIS …

   • Tāds ir mūsu VISAS POLITIĶU PAAUDZES PIENESUMS LATVIJAS VALSTIJ UN ARĪ EIROPAS SAVIENĪBAI.
    25 gadu neatkarības=REZULTĀTS.
    Zīlēsiet nākotni?? Vai Latvija bus vēl tuvākajā laikā ar šādu rīcību politikā??!!
    Pienācis pēdējais laiks domāt ikvienam Latvijas pilsonim!.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+