×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. maijs, 2017
Drukāt

Pakaļdzīšanās Cēsīs: policisti pārkāpēja ķeršanā riskē ar dzīvībām (1)

Foto no skaties.lvFoto no skaties.lv

Motociklista vajāšanu policisti brīvdienās sarīkojuši Cēsīs, pa blīvi apdzīvoto pilsētu traucoties tiešām vājprātīgā ātrumā, vēsta raidījums “Degpunktā”. Internetā publicēts aculiecinieku nofilmēts īss video, kā likumsargi lielā ātrumā, nedomājot par apkārtējo drošību, burtiski “lido” pakaļ bēdzējam. Komentāros zem šā video cilvēki pauduši sašutumu par šādu rīcību. Līdzīgi domā arī uz vietas sastaptie cēsinieki.

Policijā šobrīd par aculiecinieka uzņemto video uzsāktā dienesta pārbaude, un likumsargam draud disciplinārsods, ja vien netiks pierādīts pretējais – ka šāda rīcība bija galēji nepieciešama.

6. maijā ap pulksten astoņiem vakarā braucot pa Raiņa ielu uz Piebalgas ielas pusi, policijas darbinieki pamanīja mopēdistus un motociklistu. Tika konstatēts, ka motociklistam nebija transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, un tāpēc tika nolemts veikt pārbaudi.

Policisti lūdza apturēt transportlīdzekli, motociklists ignorēja likumīgās prasības un uzsāka bēgšanu. Tā kā nebija numurzīmju, radās aizdomas, ka šis motocikls varētu būt zagts, tieši tāpēc policija nolēma turpināt pakaļdzīšanos. Motobraucējam pēc neilgas vajāšanas gan no policistiem izdevās aizbēgt, tāpēc uzsākta braucēja meklēšana, liekot lietā visus zināmos faktus.

Šobrīd ir noskaidrota persona, kas ir vadījusi šo motociklus, un ir uzsākts administratīvās lietvedības process. Jaunietis par mukšanu savu sodu saņems visai drīz, bet likumsargu rīcības izvērtēšana parasti ilgst vismaz mēnesi.

Problēma ar dauzonīgiem “skūteru” un motociklu vadītājiem pastāv. Pēc “Degpunktā” uzsvērtā, policistiem tā būtu jārisina ar kādiem profilaktiskiem reidiem un pārbaudēm, kas, iespējams, būtu daudz iedarbīgāk nekā spēka demonstrēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš tad te ir lielāks pārkāpējs?

Draugiem Facebook Twitter Google+