Latvijā
Kriminālziņas

Pakaļdzīšanās maluzvejniekiem Daugavā: bēgošie pa sauszemi izsprūk 16

Foto – LETA

Aizvadītajā naktī pie Rīgas HES Valsts vides dienesta (VVD) inspektori sadarbībā ar Valsts policijas (VP) darbiniekiem pieķēruši četrus maluzvejniekus. Pret diviem sākts kriminālprocess, bet pārējie divi paspējuši aizbēgt, aģentūru LETA informēja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) vecākais inspektors Gints Zemitāns.

Lielrīgas RVP inspektori kopā ar VP licencēšanas un atļauju daļas darbiniekiem vakarnakt veica informācijas pārbaudi pie Rīgas HES. Lai pieķertu iespējamos maluzvejniekus, gan Dārziņu, gan arī Doles salas pusē tika izveidoti likumsargu slēpņi. Pēc plkst.24 tika pamanīta laiva, no kuras Daugavā tika nelikumīgi ievietoti zvejas tīkli.

Plkst.2.15 pie Zirņu salas tika konstatēta laiva, kas devās izņemt pirms divām stundām izliktos tīklus. Īsi pirms plkst.3 laiva devās krastā, kur maluzvejnieki bija izvietojuši arī savu slēpni. Ieraugot VVD inspektorus un VP darbiniekus, četri maluzvejnieki metās bēgt – divi pa sauszemi, bet otri divi – ar laivu.

Aizturot abus ar laivu bēgušos maluzvejniekus, tika konstatēts, ka viņu lomā ir 12 laši un divas meža vimbas, līdz ar ko, zivju resursiem nodarītais kaitējums aprēķināts 5364 eiro apmērā. 1981. un 1985 gadā dzimušie maluzvejnieki nogādāti VP Salaspils iecirknī. Viņi iepriekš par maluzvejniecību nav sodīti.

LA.lv