×
Mobilā versija
Brīdinājums -5.0°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Pakaļdzīšanās maluzvejniekiem Daugavā: bēgošie pa sauszemi izsprūk (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā naktī pie Rīgas HES Valsts vides dienesta (VVD) inspektori sadarbībā ar Valsts policijas (VP) darbiniekiem pieķēruši četrus maluzvejniekus. Pret diviem sākts kriminālprocess, bet pārējie divi paspējuši aizbēgt, aģentūru LETA informēja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) vecākais inspektors Gints Zemitāns.

Lielrīgas RVP inspektori kopā ar VP licencēšanas un atļauju daļas darbiniekiem vakarnakt veica informācijas pārbaudi pie Rīgas HES. Lai pieķertu iespējamos maluzvejniekus, gan Dārziņu, gan arī Doles salas pusē tika izveidoti likumsargu slēpņi. Pēc plkst.24 tika pamanīta laiva, no kuras Daugavā tika nelikumīgi ievietoti zvejas tīkli.

Plkst.2.15 pie Zirņu salas tika konstatēta laiva, kas devās izņemt pirms divām stundām izliktos tīklus. Īsi pirms plkst.3 laiva devās krastā, kur maluzvejnieki bija izvietojuši arī savu slēpni. Ieraugot VVD inspektorus un VP darbiniekus, četri maluzvejnieki metās bēgt – divi pa sauszemi, bet otri divi – ar laivu.

Aizturot abus ar laivu bēgušos maluzvejniekus, tika konstatēts, ka viņu lomā ir 12 laši un divas meža vimbas, līdz ar ko, zivju resursiem nodarītais kaitējums aprēķināts 5364 eiro apmērā. 1981. un 1985 gadā dzimušie maluzvejnieki nogādāti VP Salaspils iecirknī. Viņi iepriekš par maluzvejniecību nav sodīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajadzētu tos sodis vēl palielināt.

  2. 5000par 12lašiem,bet kad nelikumīgi tika likti nēģu murgi vairāki simti,tad koperativam veselam uzlika tik 1000 euro ,vājprāts kur tā loģika,kam nauda,tam vara

Draugiem Facebook Twitter Google+