×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Pakaļdzīšanās Rubenes pagastā: sašaujot auto riepas, aptur vadītāju 2,77 promiļu reibumā

Foto-LETAFoto-LETA

Sašaujot automašīnas riepas, Jēkabpils novadā apturēts autovadītājs 2,77 promiļu reibumā bez tiesībām.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde informē, ka sestdien Jēkabpils novadā, Rubenes pagastā uz ceļa Birži-Bebrene-Ilūkste 30 kilometrā ap desmitiem vakarā policijas uzmanību piesaistīja zaļas krāsas “Audi 80” markas automašīna, jo braukšanas stils radīja aizdomas, ka automašīnas vadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā. Automašīnas vadītājs uz ceļu policijas prasībām apstāties nereaģēja un turpināja kustību.

Policijas darbinieki, ieslēdzot bākugunis un skaņas signālus, uzsāka pakaļdzīšanos. Ar skaļruni policisti vairākkārtīgi brīdināja automašīnas vadītāju apstāties, bet viņš nereaģēja. Lai piespiestu automašīnas vadītāju apstāties, policisti raidīja vairākus brīdinājuma šāvienus gaisā. Tā kā tas tika ignorēts, policisti sašāva automašīnai riepas, un tās vadītājs tika aizturēts.

1986.gadā dzimušajam vīrietim tika konstatēts 2,77 promiļu reibums, un vīrietim nebija vadītāja apliecības. Automašīnai nebija izieta arī tehniskā apskate. Vīrietis jau iepriekš ticis pieķerts braucot dzērumā.

Pret vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība par nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām. Tāpat ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir atņemtas vadīšanas tiesības un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+