Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
17. februāris, 2016
Drukāt

Pakalniņas “Ausmu” parādīja Beļģijas latviešiem

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

16. februārī režisore Laila Pakalniņa ar filmu “Ausma” viesojās pie latviešiem Beļģijā, pavēstīja Ārlietu ministrija.

Sarunā ar skatītājiem režisore atzina, viņa labprāt atsaukusies aicinājumam parādīt filmu tautiešiem Beļģijā, jo, ņemot vērā visai skarbo sižetu, filma neatstāj skatītājus vienaldzīgus un raisa karstas diskusijas.

Viņu pašu interesējis uzzināt, kā “Ausmu” uztvers un sapratīs skatītāji, kuri nav piedzīvojuši 20. gadsimta 50. gadu kolhozu dzīvi Padomju Savienībā, un jo īpaši – kā šo filmu novērtēs tie, kuriem dzīve Padomju Savienībā ir pilnīgi sveša.

Filmas sižets ir Latvijas vidē adaptēts padomju laika stāsts par Pavļiku Morozovu, kurš, propagandas iespaidots, nodeva savu tēvu padomju varas iestādēm. Lailas Pakalniņas filmas darbība risinās 20. gadsimta 50. gados kolhozā “Ausma”, tās galvenais varonis ir latviešu zēns Jānis.

Laila Pakalniņa Beļģijā jau viesojusies vairākkārt. Beļģijas latviešu sabiedrības tikšanās ar Latvijas kultūras jomas pārstāvjiem kļuvusi jau par tradīciju, un tiek īstenotas, sadarbojoties Latvijas vēstniecībai Beļģijā, Latvijas pastāvīgajai pārstāvniecībai Eiropas Savienībā un Latviešu biedrībai Beļģijā.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+