×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. novembris, 2015
Drukāt

Pakalniņas filma “Ausma” ieguvusi pirmo starptautisko balvu (2)

Ausma_Daudzins

FILMA. Lailas Pakalniņas filmā – ģimenes traģedija padomju laikā. No 24. novembra Rīgas kinoteātros "Splendid Palace" un "Citadele" skatāma Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma "Ausma" – par vērtībās apjukušu pasauli padomju laikā, kad tā saukto ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu. Filma nav par pagātni, jo totalitāra režīma vēlme pārvērst cilvēkus par liela mehānisma mazām skrūvītēm aizvien vēl šķiet mūžīga – tai nav robežu ne laikā, ne telpā. Filmu varēs noskatīties arī citur Latvijā. Lomās: Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Rūdolfs Plēpis, Antons Georgs Grauds u. c.

Tallinas Starptautiskajā kinofestivālā “Melnās naktis” “Bronzas vilka” statueti par labāko operatora darbu saņēmis Lailas Pakalniņas režisētās spēlfilmas “Ausma” operators Vojteks Starons, aģentūru LETA informēja producentu kompānijas “Hargla” pārstāve Zanda Dūdiņa. “Ausma” ir Starona pirmais kopdarbs ar Pakalniņu.

Būdams vairāk pazīstams kā dokumentālo filmu operators un režisors, Starons arī iepriekš saņēmis atzinību par savu operatora darbu – līdz šim nozīmīgākais ir bijis 2011.gadā iegūtais “Sudraba lācis” Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā par sniegumu filmā “El Premio”.

Tallinas Starptautiskajā kinofestivālā “Ausma” atzīmējusi savu pasaules pirmizrādi. Nacionālo pirmizrādi Latvijas, Polijas un Igaunijas kopražojuma spēlfilma piedzīvoja 23.novembrī.

“Lai arī “Ausma” vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad tā saucamo ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus, tā nav filma par pagātni. “Ausma” vistiešākajā veidā iedod rokās spoguli skatītājam, liekot izvērtēt savu laiku, valsti un sevi pašu,” par filmu stāsta tās veidotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zaudētāju pusē karojušais dzēra kā lops, dzīvoja kā cūka un nosita sievu. Dēls viņu nodeva varai par to, ka nepareizajā pusē karoja? Vara nebija pareizā, bet kāda bija, tādai bija jānodod. Kriminālnoziedznieks kā nekā. Kāda apjukšana vērtībās, tas ir tikai normāli.
    Filmas autore apjukusi savā modernismā, tas gan.

  2. Latviešiem lojālais krievs Atbildēt

    Kāpēc latvieši okupācijas gadus sauc mīļi un maigi par padomju laikiem? Izskatās, ka ar to daudzi atzīst – laiks bija skaists, viss notika brīvprātīgi, visi dzīvoja draudzīgi un laimīgi. Un daudzi atzīst, ka tikai idioti, alkoholiķi, deģenerāti un cilvēki ar noslieci uz slepkavošanu dzīvoja un karoja mežā, un cīnījās par buržuāzistiskās Latvijas atjaunošanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+