Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Pakalniņas filma “Ausma” saņēmusi balvu Irānas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nupat noslēdzies Starptautiskais Fadžras filmu festivāls Irānā, kurā Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” saņēmusi galveno balvu kategorijā “Māksla un pieredze”, LA.lv pavēstīja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kā jau iepriekš ziņots, lai Latvijas / Polijas / Igaunijas kopražojuma filmu “Ausma” varētu izrādīt festivālā, kura nosaukums “Fajir” irāņu valodā sagadīšanās pēc arī nozīmē “ausma”, tā bija jāīsina, izgriežot epizodes, kas nelikās piedienīgas vietējam valsts filmu cenzoram.

Par spīti šiem sarežģījumiem režisore Laila Pakalniņa atzīst – šajā festivālā, kas ir nozīmīgākais un lielākais Irānā, filma sagaidīta ar lielu izpratni un notikušas aizkustinošas sarunas pēc filmas seansiem.

Festivāls savai auditorijai demonstrēja plašu filmu programmu, kurā bija pārstāvētas daudzas pasaules valstis – Sīrija, Turcija, Dānija, Itālija, Krievija, Japāna, Francija, Indija, Spānija, Irāka u.c.

Laila Pakalniņa gan nepiedalījās festivāla noslēguma ceremonijā, kas notika pirmdien, jo tajā laikā jau bija ceļā uz “Go East” filmu festivālu Vācijā, Vīsbādenē. “Zīmīgi, ka informācija par balvu režisori sasniedza tikai Vīsbādenē, pateicoties vienam no aizrautīgiem filmas faniem Irānā aizliegtajam facebook portālam!” – stāsta Matīsa.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+