×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Pakalniņas filma “Ausma” saņēmusi balvu Irānas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nupat noslēdzies Starptautiskais Fadžras filmu festivāls Irānā, kurā Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” saņēmusi galveno balvu kategorijā “Māksla un pieredze”, LA.lv pavēstīja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kā jau iepriekš ziņots, lai Latvijas / Polijas / Igaunijas kopražojuma filmu “Ausma” varētu izrādīt festivālā, kura nosaukums “Fajir” irāņu valodā sagadīšanās pēc arī nozīmē “ausma”, tā bija jāīsina, izgriežot epizodes, kas nelikās piedienīgas vietējam valsts filmu cenzoram.

Par spīti šiem sarežģījumiem režisore Laila Pakalniņa atzīst – šajā festivālā, kas ir nozīmīgākais un lielākais Irānā, filma sagaidīta ar lielu izpratni un notikušas aizkustinošas sarunas pēc filmas seansiem.

Festivāls savai auditorijai demonstrēja plašu filmu programmu, kurā bija pārstāvētas daudzas pasaules valstis – Sīrija, Turcija, Dānija, Itālija, Krievija, Japāna, Francija, Indija, Spānija, Irāka u.c.

Laila Pakalniņa gan nepiedalījās festivāla noslēguma ceremonijā, kas notika pirmdien, jo tajā laikā jau bija ceļā uz “Go East” filmu festivālu Vācijā, Vīsbādenē. “Zīmīgi, ka informācija par balvu režisori sasniedza tikai Vīsbādenē, pateicoties vienam no aizrautīgiem filmas faniem Irānā aizliegtajam facebook portālam!” – stāsta Matīsa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+