×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Pakalniņas filma “Picas” saņēmusi Romas filmu festivāla žūrijas īpašo balvu

Foto-LETAFoto-LETA

Režisores Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma “Picas” līdz ar pasaules pirmizrādi Romas Starptautiskajā filmu festivālā saņēmusi arī festivāla žūrijas īpašo balvu, informēja Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

“Picas” ir viena no trīs festivāla konkursa programmā “CinemaXXI” apbalvotajām spēlfilmām. Kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma apbalvota “Avanti Popolo”, bet īsfilmu un vidēja garuma filmu konkursā apbalvota “Panihida”. “CinemaXXI” programmā tiek demonstrētas novatoriskas filmas, kas bagātina pasaules audiovizuālo kultūru.

Kā sarunā ar režisori Lailu Pakalniņu atzinis Romas filmu festivāla mākslinieciskais vadītājs Marko Millers, kurš iepriekš bijis atbildīgs par filmu programmu Venēcijas filmu festivālā, tieši “Picas” šogad bija pirmā filma, kas tika apstiprināta festivāla konkursu programmām.

Gluži tāpat kā iepriekšējās spēlfilmas, arī “Picu” tapšanu iedvesmojis patiess notikums kādā Latvijas mazpilsētas picērijā. Filmā saskatāmi gan piedzīvojumu filmas, gan “road movie” un pat “film-noir” elementi, tomēr netiek zaudēts savdabīgais Lailas Pakalniņas rokraksts – smalka ironija, detaļu nozīme vēstījumā un samērā lēns notikumu vērojums, norāda Spalvēna.

Galvenās lomas atveidotājiem Paulam Iklāvam un Reinim Stabiņam “Picas” ir debija kino jomā – abi jaunieši par aktieriem Pakalniņas filmā kļuvuši tieši kādas viņu aizraušanās dēļ, par ko skatītājs uzzinās filmas gaitā. Filmas radošo komandu jau tradicionāli veido mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un operators Uldis Jancis. Netradicionāli, bet papildus krāšņam skaņu celiņam, šoreiz filmā zināma loma atvēlēta arī mūzikai – repera Gacho jaunradei.

Pirmizrādi Latvijā Picas piedzīvos Rīgā – no 21.decembra filma būs skatāma “Kino Citadele”.

Kā norāda Spalvēna, Romas filmu festivāls šogad notika septīto reizi un īsajā pastāvēšanas laikā ir apliecinājis tiesības pastāvēt līdzās nozīmīgākajiem starptautiskajiem filmu festivāliem Kannās, Venēcijā, Berlīnē u.c. Festivāls ieguvis profesionāļu un skatītāju atzinību ar augstvērtīgu filmu programmas atlasi, gan festivāla kopējo piedāvājumu klāstu, kā arī lielo pasaules pirmizrāžu skaitu.

Pakalniņas spēlfilmas un dokumentālās filmas arī iepriekš ir guvušas plašu starptautisku atzinību, atgādina Spalvēna. 1996.gadā FIPRESCI balva Starptautiskajā Kannu filmu festivālā tika dokumentālajām īsfilmām “Pasts” un “Prāmis”, dokumentālā filma “Leiputrija” nominēta balvai par Eiropas labāko dokumentālo filmu 2005.gadā.

Pakalniņas sagaidīšana Rīgas lidostā plānot šovakar plkst.21.15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+