Mobilā versija
+15.9°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
19. marts, 2015
Drukāt

Pakāpies tornī, paveries tālu…

"Latvijas valsts mežu" publicitātes foto"Latvijas valsts mežu" publicitātes foto
Ko skatu tornī nedrīkst

Tornī vienlaikus nedrīkst atrasties vairāk par 20 cilvēkiem, bet vienā platformas malā ne vairāk par 10 apmeklētājiem.

Torni nevajadzētu apmeklēt nelabvēlīgos laika apstākļos – stiprā vējā, lietū, sniegā, negaisā.

Tornī nedrīkst kāpt alkohola reibumā, smēķēt, rīkoties ar atklātu uguni.

Aizliegts kāpt pāri torņa un tā kāpņu margām, pārkārties pāri margām, šūpot torni.

Bērniem līdz 16 gadiem skatu torņa apmeklējums atļauts tikai pilngadīgas personas uzraudzībā.

Dievs Latviju ir radījis diezgan plakanu – augstu kalnu mums nav, taču paskatīties pāri mežu galotnēm gribas. Teju vienīgā iespēja šādas vēlmes īstenot ir kāpt skatu torņos.

Tūrismā zinoši ļaudis stāsta, ka tradicionāli skatu torņus visvairāk apmeklējot tieši pavasarī, kad daba mostas un cilvēki pēc ziemas pauzes vairāk vēlas to izbaudīt. Protams, skaisti, varbūt pat vēl skaistāki skati no šiem torņiem paveras rudenī un arī ziemā.

Latvijas pilsētās un novados netrūkst augstāku torņu, tostarp baznīcu, kur par mērenu samaksu iespējams uzkāpt un apskatīt panorāmu – Zaķusalas TV tornis, LZA ēka, Sv. Pētera baznīca, “Ziemeļblāzma” Rīgā, Sv. Trīsvienības baznīcas tornis Jelgavā, pils tornis Turaidā, Sv. Trīsvienības baznīca Liepājā, Jaunā pils Cēsīs, metāla tornis Dzintaru mežaparkā, Krustpils pils tornis, Slīteres un Ovīšu bākas – visas uzkāpšanas vietas tā uzreiz nemaz nevar uzskaitīt (kafejnīcas un restorāni vairāku Rīgas sabiedrisko ēku augšējos stāvos!), taču šoreiz ne par to stāsts. Latvijas dabas ainavu vērošana labāk padosies no pavisam citām tālumu lūkotavām – no koka skatu torņiem, kas ne mazā skaitā, pateicoties AS “Latvijas valsts meži” (“LVM”) un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) rosībai, paceļas visos Latvijas novados, tiek regulāri atjaunoti un būvēti aizvien jaunās vietās.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+