Viedokļi
Aptaujas

Vai ES fonda pakas uzlabos maznodrošināto stāvokli?4

Foto – Ieva Lūka/LETA

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu novadā par maznodrošinātu personu vai ģimeni atzīst cilvēkus, kuriem ienākums ir līdz 188 eiro. Protams, Ministru kabineta noteikumu grozījumi, kas paredz, ka turpmāk Eiropas Savienības atbalstītos pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplektus varēs saņemt ne tikai trūcīgās un krīzes situācijā nonākušās ģimenes, bet arī maznodrošinātās ģimenes, vispārējo stāvokli nedaudz uzlabos. Maznodrošināto skaits ir mainīgs, taču pēdējos gados tas neko daudz nav palielinājies.”

 

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Ciblas novadā ir viens no augstākajiem bezdarba līmeņiem valstī – 23,5 procenti. Piederam tām pašvaldībām – Latvijā aptuveni 18 procenti no kopējā skaita –, kurās maznodrošinātās personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 188 eiro. Taču jāteic atklāti – Eiropas Atbalsta fonda pakas, kurās ir putraimi, makaroni un pirmās nepieciešamības preces, nebūs nekāds lielais glābiņš. Nelaime jau ir tā, ka valsts politika novedusi pie negribēšanas strādāt. Pie mājas ir zeme, bet nekas netiek audzēts, cilvēki nāk uz pašvaldību ar izstieptu roku un prasa. Savukārt daļa no tiem, kuri grib ko darīt un kaut ko arī izaudzē, nemaz neņem tās pakas. Valstij vajadzētu vairāk uztraukties par to, kāpēc ir diezgan daudz tādu cilvēku – izveidojies jau vesels slānis –, kas jau desmit, piecpadsmit, divdesmit gadus pat necenšas kaut ko darīt sava dzīves līmeņa uzlabošanai.”

 

Dace Upleja, Dundagas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja: “Pēdējos divos gados maznodrošināto skaits mums nostabilizējies. Tie, kas Eiropas fonda pakas saņem, ir apmierināti, tātad varam gaidīt, ka arī tie, kas pēc Ministru kabineta noteikumu grozījumiem atbildīs atbalsta saņemšanas nosacījumiem, būs apmierināti. Cita lieta, ka ne visi, kam ir iespēja pakas saņemt, to izmanto.”

LA.lv